Вицепрезидентът на "Лукойл" Виталий Робертус е починал на 54-годишна възраст, съобщиха от компанията.
Робертус работи в руския енергиен гигант в продължение на 30 години. Получава държавни и ведомствени награди за успехите си в развитието на вътрешния горивно-енергиен комплекс.
"В паметта ни той ще остане талантлив ръководител, всестранно развит човек и отзивчив другар. Екипът на Лукойл изказва дълбоки съболезнования на семейството и приятелите на Виталий Владимирович Робертус", се казва в съобщението на компанията, цитирано от руските държавни медии.
Робертус е поредният високопоставен служител на компанията, който умира при неясни обстоятелства през последните месеци.
През миналата година от шестия етаж на московска болница падна Равил Маганов, вицепрезидент и председател на Съвета на директорите.
По-късно 66-годишна възраст почина наследникът на Маганов, Владимир Некрасов, председател на Съвета на директорите.
През май 2022 г. бившият вицепрезидент и ръководител на главния отдел за доставки и продажби на "Лукойл" Александър Суботин също бе обявен за мъртъв.
Два месеца преди това от шестия етаж на московска болница падна Равил Маганов, вицепрезидент и председател на Съвета на директорите. /БГНЕС

Виталий Робертус
Още от Свят
Гимназията в Босилеград се присъедини към студентските протести в Сърбия
Всеки ден ще се организира и 15-минутен мълчалив протест в двора на училището
Израелските военни са се изтеглили от стратегическия коридор Нецарим в Газа
Това изтегляне има за цел да улесни завръщането на повече разселени палестинци от южната част на анклава в северните градове
Тръмп лиши и Блинкън от достъп до класифицирана информация
С отнет достъп е и бившият съветник по националната сигурност Джейк Съливан, както и редица други демократи