На управляващите благодариха още Конфедерацията на автобусните превозвачи и Съюзът за стопанска инициатива
Конфедерацията на работодателите и индустриалците в България изпрати днес писмо до министър-председателя Бойко Борисов, с което му благодари за вдигането на блокадите в центъра на София, а и в цялата страна.
Припомняме, че днес сутринта - още в ранни зори - служители на МВР се появиха около палатковите лагери, блокирали възлови кръстовища, и на практика разгониха протестиращите и събраха съоръженията. В София имаше и няколко задържани, които към момента вече са освободени. Идеята за това действие на властта пък не била на МВР, а на коалиционния съвет, който заседава вчера.
Сега от КРИБ припомнят, че са изпратили писмо с такова искане до властта още преди няколко дни - на 4 август.
Според тях действията на управляващите са вид реакция точно на това писмо, в което обяснили, че "регионалните организации на КРИБ в страната искат ред и порядък, свобода на придвижване и осигуряване на нормален бизнес трафик, което да гарантира нормална стопанска дейност".
В днешното благодарствено писмо до премиера се отбелязва, че "блокадите на възлови пътни артерии, свързващи важни търговски зони или населени места, оказват твърде негативно влияние върху нормалното функциониране, снабдяване и търговска дейност на компаниите и допълнително влошават усложнената икономическа обстановка, породена от пандемията COVID-19".
Следва и една препоръка:
"В тази връзка клоновете на КРИБ в страната молят да бъде издадена заповед за провеждане на протести на точно определени места, подходящи за целта, и за спазване на строги противоепидемични мерки, като се оказва контрол върху изпълнението на заповедта."
В края на писмото все пак работодателите потвърждават "неотменимото право на българските граждани да протестират", но припомнят, че това може и трябва да бъде в рамките на закона, без да нарушава правата на останалите граждани и възможността за икономическа активност.
Писмото не е подписано от председателя на КРИБ - бизнесмена Кирил Домусчиев, а от изпълнителния директор и член на УС Евгений Иванов.
Друго писмо и отново в подкрепа на действията на властта пък изпратиха от Конфедерацията на автобусните превозвачи. То обаче е адресирано до вътрешния министър Христо Терзийски. От КАП заявяват, че подкрепят конституционното право на протест, като припомнят, че именно те са едни от най-протестиращите организации през последните години.
Позиция в идентичен дух дойде и от Съюза за стопанска инициатива.
Фактор
Припомняме, че днес сутринта - още в ранни зори - служители на МВР се появиха около палатковите лагери, блокирали възлови кръстовища, и на практика разгониха протестиращите и събраха съоръженията. В София имаше и няколко задържани, които към момента вече са освободени. Идеята за това действие на властта пък не била на МВР, а на коалиционния съвет, който заседава вчера.
Сега от КРИБ припомнят, че са изпратили писмо с такова искане до властта още преди няколко дни - на 4 август.
Според тях действията на управляващите са вид реакция точно на това писмо, в което обяснили, че "регионалните организации на КРИБ в страната искат ред и порядък, свобода на придвижване и осигуряване на нормален бизнес трафик, което да гарантира нормална стопанска дейност".
В днешното благодарствено писмо до премиера се отбелязва, че "блокадите на възлови пътни артерии, свързващи важни търговски зони или населени места, оказват твърде негативно влияние върху нормалното функциониране, снабдяване и търговска дейност на компаниите и допълнително влошават усложнената икономическа обстановка, породена от пандемията COVID-19".
Следва и една препоръка:
"В тази връзка клоновете на КРИБ в страната молят да бъде издадена заповед за провеждане на протести на точно определени места, подходящи за целта, и за спазване на строги противоепидемични мерки, като се оказва контрол върху изпълнението на заповедта."
В края на писмото все пак работодателите потвърждават "неотменимото право на българските граждани да протестират", но припомнят, че това може и трябва да бъде в рамките на закона, без да нарушава правата на останалите граждани и възможността за икономическа активност.
Писмото не е подписано от председателя на КРИБ - бизнесмена Кирил Домусчиев, а от изпълнителния директор и член на УС Евгений Иванов.
Друго писмо и отново в подкрепа на действията на властта пък изпратиха от Конфедерацията на автобусните превозвачи. То обаче е адресирано до вътрешния министър Христо Терзийски. От КАП заявяват, че подкрепят конституционното право на протест, като припомнят, че именно те са едни от най-протестиращите организации през последните години.
Позиция в идентичен дух дойде и от Съюза за стопанска инициатива.
Още от Бизнес
Парадоксът на българската икономика: шампион по поскъпване на живота, аутсайдер по производителност
Докато България чупи европейски рекорди по ръст на строителните цени и ускорено догонва Запада по разходи, страната все още не успява да настигне развитите икономики по производителност, иновации и добавена стойност
Деляна Иванова: ББР подпомага стратегическите инвестиции и устойчивия икономически растеж в Югоизточна Европа
Председателят на Надзорния съвет участва в откриващата сесия на 3-ата Регионална икономическа конференция на американските камари (ARES)
SpaceX набира 25 милиарда долара дълг, за да рефинансира AI империята на Мъск
Купувачите на облигации участваха активно, въпреки че акциите на SpaceX се колебаеха на пазара и загубиха около една четвърт от стойността си в рамките на три сесии, преди частично възстановяване във вторник