6 Август, 2026

Проф. Калин Гайдаров: Индивидуалната агресия е резултат от липса на обществена реакция и ценности

Криминалният психолог посочва, че решението е радикална промяна в образователната система, защото липсва идеята за възпитание на децата в добродетели

Индивидуалната агресия е резултат от липсата на обществена реакция и от липсата на ценности и нравственост в обществото, каза по радио „Фокус“ проф. Калин Гайдаров, бивш директор на Института по психология на МВР.

Според специалиста, проблемът е много сериозен и изисква наистина отговорно поведение от страна и на институциите и на всички нас.

„Непрекъснато се караме, влизаме в конфликти, за да доказваме някакви безсмислени, пък дори и да са смислени, тези – но има начини това да става. И това състояние на непрекъснато напрежение във взаимоотношенията е почва, в която агресията непрекъснато се появява. Като индивидуални случаи тя наистина се увеличава в последните години. И това е индикатор за деградация на обществото“, подчерта психологът.

Проф. Гайдаров смята, че  най-доброто и най-ефективното решение би било да се направи радикална промяна в образователната система, и то в предучилищна и начално училищна възраст. Там в момента въобще липсва идеята за възпитание на децата в добродетели, заяви психологът.

Сподели:
Галъп: 52% не са съгласни с външната политика на Радев

Галъп: 52% не са съгласни с външната политика на Радев

Няма съществена динамика в доверието към основните политически сили през първите 100 дни от съставянето на правителството на Румен Радев.

Иво Сиромахов: Комунизмът уби красиви умове като Яна Язова, Георги Заркин, Райко Алексиев...

Иво Сиромахов: Комунизмът уби красиви умове като Яна Язова, Георги Заркин, Райко Алексиев...

"Уби ги в буквалния смисъл на думата – удуши ги, разстреля ги, обеси ги", пише той

ПП: Гълъб Донев да не допусне държавата за загуби  Пловдивския панаир и да го "подари" на Георги Гергов

ПП: Гълъб Донев да не допусне държавата за загуби Пловдивския панаир и да го "подари" на Георги Гергов

Повод за това настояване е последното определение на Върховния касационен съд, според което активната легитимация да представлява държавата по делото принадлежи на министъра на финансите, а не на министъра на икономика

Коментари (0)