2 Януари, 2026

Вигенин: Последните избори бяха генерална репетиция за БСП, на следващите трябва да сме по-внимателни

Вигенин: Последните избори бяха генерална репетиция за БСП, на следващите трябва да сме по-внимателни

Кристиан Вигенин

Янаки Стоилов в служебния кабинет показа, че няма клин в отношенията ни с Румен Радев

„Кабинетът е експертен. В него влизат хора със солидна биография, свързани с лявото, дясното и непартийни фигури. Напомня на партиите, че предстои ново Народно събрание, в което ще се окажем в същата ситуация, но трябва да се намери начин за диалог. Служебният кабинет ще е пълноценен. От БСП се надяваме да се работи за здравната криза и очертаващите се икономически проблеми. Не трябва да се прави ревизия, а по-скоро проверки около съмнителните сделки, които са правили последните правителства. Ще е интересно да получим пълната информация около строежа на пътищата. Ревизията не трябва да се изчерпва само с телевизионно шоу. Този кабинет не трябва да се концентрира само върху това. До момента имахме избирателна информация, която ни предоставяха министрите“, коментира пред БТВ Кристиан Вигенин. 

„Трудно ми е да кажа на кого вярвам – на Илчовски или на Ангелов. Работата на парламентарната комисия за ревизии трябваше да се задълбочи малко повече, за да има истински разследвания. БСП продължава да стои зад твърденията си, че главният прокурор няма да допусне истинско разследване, докато поста заема Иван Гешев. Краят на ГЕРБ идва. Самотното пребиваване на партията ще продължи да се задълбочава. Никой не искаше да говори за правителство. БСП също е партия на протеста. Трябва да подходим по-внимателно в следващата кампания, за да изградим мостове. Янаки Стоилов ни уведоми, че е поканен за министър в служебния кабинет. Той има сериозен политически опит. Решението му показва, че имаме добър диалог с президента, колкото и да се правят опити да се внушава, че има клин в отношенията ни с Румен Радев. За нас беше тежка загуба, че сме трета партия на последните избори. Те бяха за нас генерална репетиция. Аз мисля, че БСП ще е сред печелившите формации на следващите избори“, каза още бившият зам.-председател на парламента.
Сподели:

Коментари (0)

Как пазаруваха в първия ден на еврото в магазините у нас

Как пазаруваха в първия ден на еврото в магазините у нас

„Клиентите засега плащат главно в лева, банкови карти. Малко бяха притеснени, че няма да работят терминалите, но всичко работеше."

Всички въпроси и отговори за еврото на едно място

Всички въпроси и отговори за еврото на едно място

В отделна брошура на evroto.bg за гражданите е налична информация за най-важните срокове, обмяната на левове в евро, преизчисляването на заплатите, пенсиите и банковите сметки

Защо "евробабите" в Русе приемат с радост еврото и не плачат за лева

Защо "евробабите" в Русе приемат с радост еврото и не плачат за лева

Как родителите ни, Бейби бумърите, родени непосредствено след Втората световна война, гледат на най-новата промяна в живота ни - европейските пари