22 Декември, 2025

Критично е състоянието на 40 от ранените при нападението в Магдебург

Критично е състоянието на 40 от ранените при нападението в Магдебург

Снимка: EPA/BGNES

Атентаторът е бил проверен от службите, но заключили, че мъжът не "представлява особена опасност"

Продължава да е критично състоянието на около 40 души, които пострадаха при атаката на коледния базар в германския град Магдебург.

Все още не са ясни мотивите на Абдулмохсен - лекаря от Саудитска Арабия, извършил нападението. Знае се, че той е ислямофоб, изповядващ крайнодесни идеи. Германски медии съобщават, че още преди година саудитските власти са предупредили официален Берлин за Абдулмохсен.

В социалните мрежи Абдулмохсен е заплашвал, че ще отмъсти на Германия заради лошото отношение към бежанците от Саудитска Арабия.

Той е бил проверен от службите, но заключението им било, че мъжът не "представлява особена опасност".

Сподели:

Коментари (0)

Пикът на последния за 2025 г. метеорен поток е на 22 декември

Пикът на последния за 2025 г. метеорен поток е на 22 декември

На 22 декември Слънцето ще изгрее в 07:54 ч. за столицата, а наблюдения ще могат да се провеждат до около 06:45 ч. сутринта

Освободиха отвлечените 130 нигерийски деца

Освободиха отвлечените 130 нигерийски деца

„Още 130 отвлечени ученици от щата Нигер са освободени, нито един не остана в плен.“ По-рано през декември бяха освободени други 100 деца.

Франция изгражда нов самолетоносач, който ще замени по-малкия и стар „Шарл дьо Гол“

Франция изгражда нов самолетоносач, който ще замени по-малкия и стар „Шарл дьо Гол“

Новият самолетоносач, също с ядрен двигател, ще е много по-голям от сегашния. Той ще е с водоизместимост близо 80 000 тона и с дължина около 310 метра