17 Януари, 2026

Крум Зарков накара чак слънцето да грейне: В ГЕРБ са гении!

Крум Зарков накара чак слънцето да грейне: В ГЕРБ са гении!

Крум Зарков

10 години са на власт и все са им виновни старите правителства, обоснова се депутатът от БСП

От ГЕРБ са гениални - 10 години са на власт и все са им виновни старите правителства. Така зам.-председателят на парламентарната група на "БСП за България" Крум Зарков коментира мненията, които се чуха от управляващата партия за внесения от левицата вот на недоверие. 

Някои депутати от ГРЕБ изтъкнаха, че проблеми, които има държавата в сектор "Сигурност", се дължат на тежкото наследство, оставено от правителството на Орешарски. 

"Ние чуваме тези обвинения по повод на всяка критика. Винаги са виновни предишните, но ако това е така, те трябваше да излязат пред хората по време на кампания и да кажат проблемите, а не да изписват страници с мерки. Помните ли обещанието за полицай във всяко село и за 6000 нови служители на МВР? Това не се случи, БСП ли е виновна?", каза Зарков по Дарик радио. 

"Да обяснят защо мерките им не са проработили и какво ще направят. Останалото е прехвърляне на топката", допълни той. 

"Надявам се това правителство да падне", каза още социалистът. Той посочи, че аргументите на БСП за вота на недоверие са обяснени подробно в 18 страници. "Особено акцентираме върху проблемите с битовата престъпност, убийствата, бегълците от затворите, неразкритите престъпления", каза Зарков. Той бе категоричен, че на този етап правителството не може да осигури сигурността на гражданите. 

Според него ситуацията е сериозна и в сектор "Отбрана". "Въпреки многократно поеманите ангажименти, правителството няма ясен план и визия как да се справи с драматичната обстановка във Въоръжените сили, както в материален, така и в социален аспект", посочи той.
Сподели:

Коментари (0)

Слънчево, студено и ветровито, 14 области са с жълт код за мразовито време

Слънчево, студено и ветровито, 14 области са с жълт код за мразовито време

В Северна България температурите остават отрицателни през целия ден. Жълт код за ниски температури е обявен за областите Видин, Монтана, Враца, Плевен, Ловеч, Габрово, Велико Търново, Русе, Търговище, Разград, Силистра, Шумен, Добрич и Варна.

Как да изпратим топлина на Украйна - милиони са на тъмно и студено при ледени температури

Как да изпратим топлина на Украйна - милиони са на тъмно и студено при ледени температури

Сдружението на украинските организации в България „Мати Украйна“ събира помощи за бедстващите.

Анастасия Мозер: Трябва да надживеем сянката на ДС, нужни са защитници на демокрацията

Анастасия Мозер: Трябва да надживеем сянката на ДС, нужни са защитници на демокрацията

По думите ѝ е жалко, че в момента няма личности на политическия хоризонт в България и това се отразява на състоянието на политиката. "По време на прехода имаше личности - Стефан Савов, Иван Костов, който направи много за България и за прехода, много смело го направи."