15 Май, 2026

Кулеба: Ако не получи оръжие от Запада, Украйна ще се бие с лопати

Кулеба: Ако не получи оръжие от Запада, Украйна ще се бие с лопати

Димитро Кулеба

Дори Западът да прекрати доставката на оръжие за Киев, Украйна ще продължи да се противопоставя на Русия и ще „воюва с лопати”. Това заяви пред германската телевизия ARD украинският външен министър Димитро Кулеба.

„Ако не разполагаме с оръжия - добре, тогава ще воюваме с лопати, но ще се защитаваме, защото тази война е война за нашето съществуване”, каза той. Колкото по-скоро получим оръжие, толкова по-рано ще бъде изпратено то към Киев и толкова по-голяма ще бъде помощта за нас”, отбеляза Кулеба.

„Ако изпратят оръжието по-късно, ние пак ще благодарим, но тогава много неща ще бъдат изгубени, много хора ще загинат”, добави министърът. В същото време Кулеба подчерта, че никой на Запад не бива да си мисли, че Украйна ще бъде по-склонна към отстъпки без доставки на оръжие. Министърът призна, че Украйна разполага със значително по-малко оръжия от Русия. "Не можем да спечелим войната с този дисбаланс", заключи той, като посочи, че Киев се нуждае от системи за противовъздушна отбрана. /БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Зеленски: Русия унищожава жилищни блокове с ракета Х-101

Зеленски: Русия унищожава жилищни блокове с ракета Х-101

Както отбеляза държавният глава, програмата PURL изисква нови стъпки именно сега – на границата между пролетта и лятото.

Китай поръчва 200 самолета "Боинг", обяви Тръмп

Китай поръчва 200 самолета "Боинг", обяви Тръмп

"Нещо, за което той (Си Дзинпин) се съгласи днес, е, че ще поръча 200 самолета..."Боинг" искаха 150, получиха 200", заяви американският президент

Сенатор Линзи Греъм: Си може да сложи край на войната в Украйна с едно телефонно обаждане

Сенатор Линзи Греъм: Си може да сложи край на войната в Украйна с едно телефонно обаждане

Той разказа, че е подготвил законопроект, който ще позволи въвеждането на мита срещу Китай за покупката на руски петрол и газ.