30 Март, 2026

Уди Алън се отказва от киното

Уди Алън се отказва от киното

По време на представянето на предстоящия си 50-ти филм ексцентричният Уди Алън обяви, че прекратява режисьорската си кариера.

Алън заяви пред испанския вестник La Vanguardia, че възнамерява да се оттегли от заниманието си да снима филми и да посвети повече време на писането.

Отказът му от режисьорското поприще в Европа се случва в момент, когато подкрепата му в Съединените щати рязко спада, предвид обвиненията в злоупотреба срещу него. Действието на последния му филм " Wasp 22” се развива в Париж и ще бъде заснет изцяло на френски език и завършен след няколко седмици. Алън описва сюжета на „Wasp 22” като "отровен романтичен трилър".

Алън режисира първия си пълнометражен филм „What’s Up, Tiger Lily?” през 1966 година. Почти десетилетие по-късно той заснема хитовия филм "Ани Хол", който го изстрелва в редиците на майсторите зад камерата. Алън е номиниран за 24 награди "Оскар" и печели четири от тях.

По време на плодотворната си кариера той винаги е бил в центъра на спорове и клюки. През 1997 г. се жени за Сун-И Превин - дете на бившата му приятелка Миа Фароу. Оттам се появяват множество обвинения в сексуално насилие, свързани с децата на Миа Фароу. Твърденията привличат значително медийно внимание, но Алън никога не е бил обвиняван или преследван и винаги е отхвърлял обвиненията./БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Иван Радоев на 99: Поетът, който превърна мълчанието в свобода

Иван Радоев на 99: Поетът, който превърна мълчанието в свобода

НЕБЕСНА ЧИТАНКА

Продадоха картина на Златю Бояджиев за рекордните 280 хил. евро

Продадоха картина на Златю Бояджиев за рекордните 280 хил. евро

Проф. Уилям Джеймс Орвил-Томас закупува картината от художника. Тя излиза на пазара за първи път след повече от пет десетилетия, прекарани в частна колекция.

Министър Игнатов с предложение - да честваме 20-и април официално

Министър Игнатов с предложение - да честваме 20-и април официално

Датата е знакова в българската история - 150 години от избухването на Априлското въстание