1 Февруари, 2026

Пол Макартни пя отново в дует с Джон Ленън на Гластънбъри

Пол Макартни пя отново в дует с Джон Ленън на Гластънбъри

Пол Макартни и Джон Ленън

Сър Пол Макартни влезе в историята като най-възрастния соло изпълнител, хедлайнер на фестивала в Гластънбъри в събота, украсявайки заветната сцена на фестивала.

Музикалната легенда, която миналата седмица отпразнува 80-ия си рожден ден, се качи на сцената пред многохилядна публика с подбор от най-големите си хитове, първото му участие на фестивала от 2004 г. насам, разказва "Дейли мейл".

Певецът и автор на песни успя да направи дует с покойния Джон Ленън със сингъла на „Битълс“ от 1970 г. I've Got A Feeling, благодарение на високотехнологичната магия на режисьора Питър Джаксън.

След трогателната част, в който прозвучаха вокалите на Джон, изолирани от останалата част от групата, Пол Макартни призна: „Това е толкова специално за мен. Знам, че е виртуално. Ето пак пея с Джон, пак сме заедно".

Сър Пол приветства Дейв Грол в изпълнение на поредица песни от топ класациите - включително Band On The Run - преди да представи друг специален гост, Брус Спрингстийн, на сцената на Гластънбъри. /БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

"Под ботуша на окупатор" - Брус Спрингстийн с протестна песен срещу Тръмп, озаглавена "Streets of Minneapolis"

"Под ботуша на окупатор" - Брус Спрингстийн с протестна песен срещу Тръмп, озаглавена "Streets of Minneapolis"

"Посветена е на хората в Минеаполис, на нашите невинни съседи имигранти и е в памет на Алекс Прети и Рене Гуд." В текста на песента се говори за "град в пламъци, борещ се срещу огън и лед под ботуша на окупатор" и за "частната армия на крал Тръмп".

Заглъхна китарата на Личо Стоунса – легенда на българската рок сцена

Заглъхна китарата на Личо Стоунса – легенда на българската рок сцена

Посяга към китарата едва 14-годишен, вдъхновен от своите идоли Ерик Клептън, Джими Хендрикс и легендарната група The Shadows

Роби Уилямс надмина „Бийтълс“: Най-много албуми на върха на британската класация

Роби Уилямс надмина „Бийтълс“: Най-много албуми на върха на британската класация

Повод за историческия рекорд стана най-новият му албум Britpop, който се качи на първо място. „Той е единственият!“, заявиха от компанията.