14 Януари, 2026

​Италия дари мощи на Свети Николай на български храм

​Италия дари мощи на Свети Николай на български храм

Италия е дари мощи на Свети Николай Чудотворец ще пристигнат скоро в България. Те бе бъдат предадени на храма „Св. Никола” в Черноморец.

Посланикът на България в Рим Марин Райков е съобщил новината на директора на Националния исторически музей проф. Божидар Димитров, след като дипломатът получил от управата на храма „Св. Николай Чудотворец” мощи на светеца.

През 2010 г. храмът в Бари направи същото дарение като частиците от Светите мощи бяха предоставени на църкви в Бургас, Черноморец и Созопол. Преди няколко седмици частици от мощите на св.Николай в Черноморец бяха открадната, а полицията още не е открила извършителя и свещената реликва.

Сподели:

Коментари (0)

"ЕЛЕНИТЕ" – една история за любовта и поредното изгубено време

"ЕЛЕНИТЕ" – една история за любовта и поредното изгубено време

Проф. Светлозар Игов отказва да бъде хроникьор на събитията и вместо това предлага археология на чувствата – един билдунгс-роман за изграждането на чувствителността, за паметта, меланхолията и платоническата любов

Изгубеният филм, който постави началото - 111 години българско кино

Изгубеният филм, който постави началото - 111 години българско кино

На днешния ден се състои първата публична прожекция на филма „Българан е галант“ на Васил Гендов, който обаче не е съхранен

Връчиха „Златния глобус“ за най-добър актьор на Тимоти Шаламе

Връчиха „Златния глобус“ за най-добър актьор на Тимоти Шаламе

30-годишният Шаламе продължи стремежа си към величие - и към „Оскар“ - като надмина звезди като Леонардо ди Каприо и Джордж Клуни в категорията за най-добър актьор в мюзикъл или комедия