1 Февруари, 2026

Пускат на търг първия звукозаписен договор на The Beatles

Пускат на търг първия звукозаписен договор на The Beatles

Първият звукозаписен договор на The Beatles отива на търг през септември. Документът е подписан през 1961 година в Хамбург, по време на записите на сингъла “My Bonnie“. Договорът отива на търг в нюйоркска аукционна къща на 19 септември, а цената му е 150 хиляди долара. Предоставен е от късния историк на The Beatles Уве Блашке.

„Малко хора знаят, че The Beatles започват кариерата си в Германия,“ казва експертът Улф Крюгер. „The Beatles направиха най-дългия си престой в клуб в Хамбургския Top Ten Club. Те свириха там три месеца, всяка нощ без прекъсване. Стилът им е изобретен в Ливърпул, но е моделиран в Хамбург“, добавя Крюгер.

На търга ще има и копие с автограф на сингъла “Love Me Do”, пощенска картичка от 1960, която Ринго Стар изпраща на баба си от Хамбург, както меню от ресторант, подписано от бандата по време на снимките на “Help”(1965).

Сподели:

Коментари (0)

Сватбата на Крали Марко оживя в опера по музика на Джендема и либрето на Владимир Левчев

Сватбата на Крали Марко оживя в опера по музика на Джендема и либрето на Владимир Левчев

Днес, на 30 януари в подземията на Софийските централни хали от 19.00 часа отвори врати за новата "Крали Маркова сватба" като камерна оратория

Почина звездата от "Сам вкъщи" Катрин О'Хара - майката на момчето Кевин

Почина звездата от "Сам вкъщи" Катрин О'Хара - майката на момчето Кевин

О’Хара е родена на 4 март 1954 г. Тя е канадско-американска актриса, комедиантка и сценаристка, чиято кариера продължи повече от петдесет години.

Стефан Иванов представя днес романа „И избави нас от лукавия“

Стефан Иванов представя днес романа „И избави нас от лукавия“

Думите му раждат образи, а картините, които рисува, са ярки и впечатляващи. Действието – емоционално завладяващо,  казва за новата му творба Емилия Цанкова, писател и театрален режисьор