18 Март, 2026

Вокал на Диана Експрес грабна “Златния кестен” в Петрич

Вокал на Диана Експрес грабна “Златния кестен” в Петрич

Певецът спечели втора награда в конкурса за нова популярна песен с авторската си балада "Илюзия" по стихове на Надежда Захариева. Това бе единствената награда, която остана в България, тъй като първо място бе присъдено на Давид Гром от Словения за песента "Lepa si moja" по музика на македонския композитор Григор Копров, текст на Таня Жагар от Словения и аранжимент на Владимир Дойчиновски – Македония. Статуетката му бе връчена от кмета на Петрич инженер Вельо Илиев. Освен че взе наградата, Илия Ангелов имаше още два хубави повода да почерпи приятели и колеги – броени минути след като завърши фестивалът, започна 57-ият му рожден ден, а певецът се похвали, че наскоро се е оженил за своята приятелка – поетесата Таня Бойчева (заедно на снимката).

Две първи награди бяха връчени в конкурса за млади изпълнители – едната на Калоян Николов, познат от музикалното риалити X Factor, а другата бе за представителката на Украйна София Павличенко. Втора награда бе присъдена на звездата от "Мюзик Айдъл" Преслава Мръвкова, а трета остана Веселина Дебренлиева от Сандански.

Истински фурор предизвика появата на изпълнителя на актуалния хит "Дим да меняма" Владимир Ампов – Графа. Цял Петрич се събра на площада, за да види и чуе неговия самостоятелен концерт. Тълпи от деца от часове по-рано бяха окупирали сцената в очакване да видят своя любимец. Певецът беше посрещнат като Майкъл Джексън (Michael Jackson), а и той се раздаде подобаващо на хилядната публика, като я зарадва с най-популярните си песни. Компания на сцената му правеха DJ Борче и неустоимите Теа и Индира.

Водещи бяха Илияна Попова и Драгомир Драганов. Иво Дамянов се погрижи за сцената, осветлението и озвучаването. Организатор и продуцент е община Петрич, а хотел и телевизия "Бац" бяха сред спонсорите на събитието.

Концертите бяха заснети от TV1 и ще бъдат излъчени на запис по телевизията.

Сподели:

Коментари (0)

Почина актрисата Слава Рачева - гласът на Педя човек

Почина актрисата Слава Рачева - гласът на Педя човек

Слава Рачева се превъплъщава в над 80 роли на театралната сцена, сред които любимите Макс, Мечо Пух и Бабата от "Рибарят и златната рибка"

Plovdiv Jazz Fest кани ресторанти и клубове да празнуват Деня на джаз музиката

Plovdiv Jazz Fest кани ресторанти и клубове да празнуват Деня на джаз музиката

Фестът ще премине през централните улици на Пловдив в стила на нюорлеанските шествия и ще ни отведе на бързо музикално пътешествие през различни епохи и стилове, пишат организаторите

Триумф на авторското кино: най-важните награди и изненади на Оскари 2026

Триумф на авторското кино: най-важните награди и изненади на Оскари 2026

Пол Томас Андерсън и филмът „One Battle After Another“ доминираха на Оскарите 2026 с шест награди, включително за най-добър филм и режисьор. Майкъл Б. Джордан спечели първия си „Оскар“, а „Sinners“ и „Frankenstein“ се отличиха в ключови категории на 98-ата церемония.