14 Август, 2026

Купеста облачност, дъжд и краткотрайни гръмотевични бури на места в страната

снимка: архив Faktor.bg

По-интензивни ще са явленията в планинските райони на Северна България, температурите ще останат високи - до 33 градуса

Днес под влиянието на преминаващ от запад на изток студен атмосферен фронт облачността ще е предимно значителна, купеста и купесто-дъждовна и около и след пладне в Западна и Централна България, а вечерта и в източните райони на места ще превали краткотраен дъжд с гръмотевици и усилване на вятъра. Има условия и за градушки. Това прогнозират от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ)V 

По-интензивни ще са явленията в планинските райони и в Северна България. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-югоизток, който вечерта в Западна България ще се ориентира от запад-северозапад. Максималните температури ще бъдат между 28° и 33°, в София - около 29°.

В планините облачността ще е по-често значителна. Главно над масивите от Западна и Централна България ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност, от която ще има краткотрайни, временно интензивни и значителни по количество валежи от дъжд с гръмотевици. Ще духа до умерен вятър от юг-югозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 23°, на 2000 метра - около 16°.
По Черноморието ще бъде с разкъсана, след обяд до значителна средна и висока облачност. В сутрешните часове на отделни места видимостта ще бъде намалена. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-югоизток. Максималните температури ще бъдат 26°-27°. Температурата на морската вода е 24°-25°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.

През Балканския полуостров ще преминава студен атмосферен фронт. На много места в западната и централната част от полуострова ще има краткотрайни, временно интензивни валежи с гръмотевични бури. В източните райони ще продължи да духа умерен югоизточен вятър, докато в западната половина от полуострова вятърът ще се ориентира от северозапад и с него ще прониква хладен въздух. Дневни температури: за София – 29 градуса, Белград – 27, Истанбул и Скопие – 28, Солун – 31 градуса, Букурещ – 32, Атина – 34 градуса. 

Сподели:
Евтим Милошев: Клипът, заснет пред паметника на Асеневци, е грубо погазване на историческа памет

Евтим Милошев: Клипът, заснет пред паметника на Асеневци, е грубо погазване на историческа памет

Подобна пошлост пред национален символ е морално недопустима. Сезирах министъра на вътрешните работи г-н Демерджиев за незабавна проверка

Откриха руски дрон в Приморско! Г-н премиер, ваш дълг е да реагирате адекватно!

Откриха руски дрон в Приморско! Г-н премиер, ваш дълг е да реагирате адекватно!

Това не е някакъв дребен инцидент, който може да бъде обяснен с морските течения, г-н Радев.  Част е от хибридната война на любимия ви Путин срещу държавата, която ви е поверила съдбата си

Сметната палата публикува ежегодните декларации на публичните лица

Сметната палата публикува ежегодните декларации на публичните лица

Публикувани са над 16 000 декларации за имущество и интереси и списък с имената на 637 лица, които не са подали декларации в законоустановения срок 

Коментари (0)