23 Юли, 2026

La Repubblica: Шолц готви "мирен план" за Украйна - Русия да запази заграбеното

La Repubblica: Шолц готви "мирен план" за Украйна - Русия да запази заграбеното
Олаф Шолц

Така смята да си върне изгубените вътрешнополитически позиции

Канцлерът на Германия Олаф Шолц готви "мирен план" за войната на Русия срещу Украйна, в който се  подразбира, че Москва си запазва завзетите по-рано украински територии, съобщи Униан с позоваване на италианския вестник La Repubblica.

Изданието отбелязва, че Шолц планира да влезе в историята като "канцлер на мира" – да си върне изгубените вътрешнополитически позиции , използвайки войната в Украйна.

"Шокиран от опустошителните резултати на изборите в Тюрингия и Саксония и преследдван от все по-настойчивите слухове, че евентуално поражение на 22 септември в Бранденбург може да го принуди да направи крачка назад, канцлерът е решил да разиграе украинската карта, за да излезе от задънената улица", - пише изданието.

С позоваване на свои парламентарни източници, La Repubblica отбелязва, че германският канцлер работи заедно с някои свои съпартийци "над своеобразни Мински споразумения", които включват възможността част от територията на Украйна да бъде предадена на Москва.

При това един от източниците отбелязва, че "канцлерът иска да принуди Украйна да се огъне на всяка цена".

Вчера Шолц заяви, че "сега настъпи моментът, в който е необходимо да се обсъди, как можем по-бързо да излезем от тази военна ситуация и да стигнем до мир".

Превод Faktor.bg

Сподели:
ISW: Кремъл се готви за безредици при мобилизация,  решението остава в ръцете на Путин

ISW: Кремъл се готви за безредици при мобилизация, решението остава в ръцете на Путин

В последния си доклад Институтът посочва, че Държавната дума е приела закон, позволяващ на руски граждани с присъди за престъпления, свързани с контрабанда на наркотици и организирана престъпност, да подписват договори с Министерството на отбраната

Тръмп: Ще приемем ядреното споразумение със Саудитска Арабия при едно условие

Тръмп: Ще приемем ядреното споразумение със Саудитска Арабия при едно условие

Американският президент обвърза ядреното споразумение със Саудитска Арабия с признаването на Израел от страна на кралството

Марко Рубио:  Искаме войната в Украйна да приключи

Марко Рубио: Искаме войната в Украйна да приключи

"САЩ са готови да предприемат действия. Готови сме да изиграем всяка възможна конструктивна роля, за да бъде сложен край ", заяви  държавният секретар

Коментари (0)