19 Юни, 2026

Латвия ще забрани руски кораби да влизат в нейните пристанища

Латвия ще забрани руски кораби да влизат в нейните пристанища

Латвийските власти планират да наложат забрана за влизането на руски кораби в пристанищата на страната във връзка със събитията в Украйна, заяви днес в ефира на телевизионния канал TV3 министърът на комуникациите на Балтийската република Талис Линкайтс.

"Кораби, плаващи под флага на Руската федерация, продължават да посещават латвийски пристанища. Според мен това е неприемливо, подготвяме съответните правителствени решения", съобщи той.

Рига искаше подобна забрана да бъде обявена от името на ЕС, но държавите-членки имат различни позиции по този въпрос. "Надявахме се, че ЕС може да вземе съвместно решение за пристанищата, но има страни, които са категорично против", обясни Линкайтс.

Според министъра решението може да бъде взето на регионално равнище. "Очевидно е, че решението ще бъде регионално", допълни той.

В началото на март литовският външен министър Габриелиус Ландсбергис заяви, че въпросът за затваряне на морските пристанища на Балтийско море за Русия, който се обсъжда и в Литва, трябва да бъде съгласуван поне с партньорите в региона. /БГНЕС
Сподели:
Пак разгромиха руските войски при легендарната Мала Токмачка, щурмували с мотоциклети и лопати

Пак разгромиха руските войски при легендарната Мала Токмачка, щурмували с мотоциклети и лопати

В Пологовския район на Запорожка област окупатори не успяват да превземат това село вече четири години въпреки многобройните щурмове

 Навальный LIVE:  Ето как  Кремъл пренаписа жалката биография на Путин

Навальный LIVE: Ето как Кремъл пренаписа жалката биография на Путин

"Наследникът на Елцин бил, нека бъдем честни, незабележим служител на службите, който до този момент не се бил отличил с никакви постижения и не бил запомнен с нищо", разказва водещият

The Telegraph: Украйна взема надмощие във войната, а това поставя Запада под удар

The Telegraph: Украйна взема надмощие във войната, а това поставя Запада под удар

Според Кофлин руската армия губи всеки месец около 30 000 души убити и ранени, а икономиката изпитва все по-силен натиск заради продължителната война

Коментари (0)