Според него намеренията на Германия да стане водеща военна сила са "много тревожни"
Руският външен министър Сергей Лавров нарече плановете на Германия да изгради най-силната армия в Европа „много тревожни“, предаде АФП.
Лавров напомни за световните войни от 20 век,
Той изрази безпокойство от „неотдавнашното изявление на новия канцлер на Германия, г-н (Фридрих) Мерц, който обеща да превърне Германия отново в, както той се изрази, водеща военна сила в Европа“.
„Мнозина веднага си спомниха за периодите от миналия век, когато Германия два пъти стана водеща военна сила и колко проблеми донесе това“, каза още Лавров. /БГНЕС
Още от Свят
Светът се готви за най-екстремния "Ел Ниньо" за последните 140 години
Учените нямат доказателства, че климатичните промени подсилват Ел Ниньо, но феноменът ускорява ефектите от тях
"Катаргейт": Гръцката следа в най-големия корупционен скандал в ЕС
Белгийските магистрати подозират Димитрис Аврамопулос в съпричастност към престъпна организация, свързана с корупция и пране на пари, бившия еврокомисар отрича
Москва изпрати силен сигнал към Белград: Благодарим, че не се огънахте под натиска
Руският сенатор Константин Косачов изтъкна, че Сърбия е сред малкото държави, която продължава да поддържа самостоятелен външнополитически курс