16 Януари, 2026

Лавров разочарован: Срещата на ОССЕ не е повод да празнуваме

Лавров разочарован: Срещата на ОССЕ не е повод да празнуваме

Сергей Лавров

Съжалявам, че на Съвета на министрите в ОССЕ останахме в ситуация, в която 30-ата среща не е повод да празнуваме.

Това заяви руският външен министър Сергей Лавров на пресконференция в рамките на ОССЕ, предаде Димитър Русков, пратеник на БГНЕС в македонската столица. "Виждаме деградация в много сфери. Нашите западни колеги не научиха никакви уроци от техните провали. Вчера чухме много малко гласове, които ни напомниха, че ОССЕ е създадена за целите на сигурността и кооперацията", каза още Лавров, като заяви, че санкциите на ЕС и САЩ срещу Русия са несправедливи. Според Лавров държавите членки на ОССЕ от Запада желаят удължаване на мандатите на ключови служители, а не избор на нови.

Може би са искали да подчертаят, че Русия е изолирана. Аз смятам, че ги беше страх, бяха уплашени. Това е чисто и просто страх, каза още той.

Относно отношенията между България и Северна Македония, Лавров заяви: Гражданите на Македония имат право да бъдат равни на всички други на нашия континент. Не само македоно-българските отношения, но и други подобни, са резултат от политиката на Запада да раздели Югославия.

Очаквайте подробности. /БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

САЩ: Европейска военна мисия няма да възпре Тръмп от стремежа му да поеме контрол над Гренландия

САЩ: Европейска военна мисия няма да възпре Тръмп от стремежа му да поеме контрол над Гренландия

Междувременно премиерът на Гренландия Йенс-Фредерик Нилсен подчерта, че „диалогът и дипломацията са правилният път напред“, като приветства факта, че вече е започнал „диалог“.

Мария Корина Мачадо не каза дали е дала Нобеловата си награда на Тръмп

Мария Корина Мачадо не каза дали е дала Нобеловата си награда на Тръмп

По-късно днес опозиционната лидера ще се срещне в Конгреса с американски сенатори.

Невзоров: Иранският фашизъм и руският фашизъм са плодове от едно и също поле

Невзоров: Иранският фашизъм и руският фашизъм са плодове от едно и също поле

"В Иран Русия за пореден път се омаза до темето в кръв и стана съучастник в масови убийства", казва той