21 Август, 2026

Лавров: Русия е готова да се бие със Запада

Лавров: Русия е готова да се бие със Запада
Сергей Лавров

Новият стар външен министър обяви за несъстоятелна предстоящата конференция за мир в Швейцария

"Ако западните страни искат да разрешат украинската криза на бойното поле, то Москва е готова за това". Това изявление е направил руският външен министър Сергей Лавров по време на консултации в Съвета на федерацията след преназначаването му на поста министър на външните работи, предават прокремълските медии.

"Тяхно право е, ако искат да са на бойното поле, ще бъдат на бойното поле", е допълнил дипломатът.

Министърът е посочил още, че конференцията за Украйна в Швейцария, която е насрочена за юни и на която Русия не е поканена, "се свежда само до изготвянето на ултиматум за Москва".

Кремъл заяви, че "изпращането на войски на НАТО в Украйна би било потенциално изключително опасно и следи отблизо украинска петиция, призоваваща за такава намеса".
Сподели:
Среща на "Коалиция на желаещите" в Деня на независимостта на Украйна

Среща на "Коалиция на желаещите" в Деня на независимостта на Украйна

Мястото и конкретният дневен ред и формат на срещата все още не се съобщават официално. Съпредседатели на международния форум ще бъдат британският премиер Анди Бърнам, френският президент Еманюел Макрон и германският канцлер Фридрих Мерц.

Финландия извика руския посланик заради нарушение на въздушното ѝ пространство

Финландия извика руския посланик заради нарушение на въздушното ѝ пространство

Русия е готова за ново обсъждане на мир в Украйна, но то трябвало да отразява реалностите на терен

Русия е готова за ново обсъждане на мир в Украйна, но то трябвало да отразява реалностите на терен

Държавният секретар на САЩ Марко Рубио заяви миналия месец след среща с руския външен министър Сергей Лавров в Манила, че Вашингтон остава ангажиран с усилията за прекратяване на войната, но добави, че бързо споразумение не се очаква и че САЩ търсят възможен компромис

Коментари (0)