5 Декември, 2025

Лечков отписа Пенев и Сираков от битката за шеф на БФС

Лечков отписа Пенев и Сираков от битката за шеф на БФС

Йордан Лечков

Бившият национал предрича лесна победа на Боби Михайлов

Лека победа за Борислав Михайлов на конгреса, който трябва да избере новия шеф на Българския футболен съюз през февруари догодина. Това прогнозира вицето Йордан Лечков пред БНТ. 

Това даде да се разбере, че бившият национал отписва бившите  съотборници Наско Сираков и Любо Пенев от надпреварата за поста, въпреки че и двамата сондират възможността да катурнат Боби Михайлов.

“Абсолютно всеки може да се кандидатира. Не очаквайте от мен да вкарам някаква интрига. Всеки е добре дошъл, ако има по-добра платформа, възможности и качества в тази насока. Ще кажа само, че българският футбол никога не е имал такова признание в УЕФА като сега. На това нещо трябва да се обърне сериозно внимание и да се надгражда, а не да получавам от 20, 30, 50 човека някакви псувни, но това е друга тема", коментира Лечков.

Конгресът е този, който избира президента. Не Йордан Лечков, не Петър Хубчев, не телевизиите. Аз отсега ви казвам, че нашият кандидат ще е Борислав Михайлов, продължи с агрументите си бившият герой от САЩ и добави: Аз ще го подкрепя. Преполагам, че ще спечели, и дори съм сигурен”, заяви Лечков. И небрежно допълни, че винаги познава.
Сподели:

Коментари (0)

Карлос Насар: Много държави ме чакат, но... Оставам да се състезавам за България

Карлос Насар: Много държави ме чакат, но... Оставам да се състезавам за България

„В момента Любо Пенев изпитва трудности… Ако слуша и гледа това – да знае, че го обичаме“, започна Насар.

България взе европейската титла по ускорен шахмат за жени

България взе европейската титла по ускорен шахмат за жени

Кръстева събра 7,0 точки след 11 изиграни партии по швейцарската система с 15-минутна контрола и още 10 секунди на изигран ход, като се нареди на 61-о място в откритата надпревара

Футболният ни съюз: С теб сме, Любо!

Футболният ни съюз: С теб сме, Любо!

Огромна вълна от съпричастност заля социалните мрежи. Футболисти, бивши играчи, ръководители на клубове и безброй фенове изразиха своята подкрепа и пожелания за бързо оздравяване на Любослав Пенев.