27 Април, 2026

Волейболната легенда Димитър Каров официално встъпва в Залата на славата

Волейболната легенда Димитър Каров официално встъпва в Залата на славата

Снимка: БГНЕС

Тази нощ Димитър Каров и останалите волейболни легенди, които официално ще бъдат приети в International Volleyball Hall of Fame днес от 18:00 часа (б.р. българско време) бяха специални гости на кмета на Холиок в Масачузетс

Легендарният волейболист Димитър Каров официално бе приет в в Международната зала на славата на волейбола в Холиок, Масачузетс ( САЩ), клас 2025.

Това бе признание не само за неговата изключителна кариера, но и за златната епоха на нашия волейбол от 60-те и 70-те години.

Тази нощ Димитър Каров и останалите волейболни легенди, които официално ще бъдат приети в International Volleyball Hall of Fame днес от 18:00 часа (б.р. българско време) бяха специални гости на кмета на Холиок на събитието под наименованието “Mayor’s Reception “, предаде sportal.bg.

Заедно с Димитър Каров на церемонията присъстваха и президента на Българската федерация по волейбол (БФВ) Любо Ганев и неговата половинка Кремена Русева.

Димитър Каров и Любо Ганев не пропуснаха да се снимат на Стената на славата и да посочат портретите на великите Васил Симов (2019) и Борис Гюдеров (2019).

Димитър Златанов (2007) също е един от българските волейболисти, който е член на Международната зала на славата на волейбола в в Холиок.

Освен Димитър Каров, другите лауреати също бяха на официалното събитие: Иван Милкович (Сърбия), Роса Гарсия Ривас (Перу), Франческа Пичинини (Италия), Лаура Лудвиг (Германия), Кент Стифънс (САЩ), Юрген Вагнер (Германия), Бари Каузнер (Австралия) и Гийермо Уили Парадес (Аржентина).

Роден през 1943 година, Димитър Каров израства като един от най-интелигентните и технични разпределители, които Европа е виждала. Печели 5 шампионски титли и 3 национални купи, а през 1969 година триумфира и в най-престижния клубен турнир на континента - КЕШ (Купата на европейските шампиони).

В националния отбор Каров е двигател на формацията, която записва 3 участия на Олимпийски игри — Токио 1964, Мексико 1968 и Мюнхен 1972, както и историческия сребърен медал от Световното първенство 1970 в София.

Сподели:

Коментари (0)

Левски победи ЦСКА и е на крачка от титлата

Левски победи ЦСКА и е на крачка от титлата

Точни за успеха на сините бяха Евертон Бала и Акрам Бурас в края на първото полувреме, както и резервата Мазир Сула през второто

"Левски" вече е с нов собственик

"Левски" вече е с нов собственик

Атанас Бостанджиев развива дейност чрез инвестиционния фонд GemCorp, който той управлява заедно с Първолета Щерева.

За Стиляна няма спирка, прибра сребро за обръч и бронз за топка на Световното

За Стиляна няма спирка, прибра сребро за обръч и бронз за топка на Световното

Стиляна получи оценка 28.600. Шампионка на уреда стана Даря Варфоломеев (Германия) с 28.900 точки, а италианката София Рафаели се нареди трета с 28.800