3 Март, 2026

"Левски" попиля "Локомотив" Сф, "сините" бяха близо до подобряване на голов рекорд срещу съперника

"Левски" попиля "Локомотив" Сф, "сините" бяха близо до подобряване на голов рекорд срещу съперника

снимка: БГНЕС

Левски разби Локомотив София на Герена с 6:0 в мач от 3-тия кръг на efbet Лига. "Сините" постигнаха подобна победа за първи път от години в родното първенство. В 20-ата минута тимът на Николай Костов откри резултата с гол на капитана на „сините“ Андриан Краев. В 38-ата Левски удвои преднината с гол на Джавад ел Джемили, след пас на Уелтон.

С попадението си в 51-ата минута и трето за двубоя, Ел Джемили отбеляза два гола във втори пореден път един мач, след като направи това в двубоя с Ботев Пловдив във втория кръг. В 68-ата минута резервата Марин Петков също се разписа. Петото попадение дойде в 72-ата минута, след като Роналдо се възползва от грешка на вратаря на Локомотив. Крайният резултат 6:0 оформи Илиян Стефанов 11 минути преди края на редовното време. Стефанов беше аплодиран от привържениците на Левски, след като посвети попадението на своя починал наскоро баща и се разплака. С разгромната победа Левски се изкачи до 4-ото място с актив от 6 точки. Локомотив София на Стойчо Стоев остава на 10-та позиция с 3 точки. /БГНЕС Faktor.bg припомня, че шестте гола "сините" срещу съперника не са рекорд. През 1994 г. "Левски" попиля Локо Сф с 8:0.  
Сподели:

Коментари (0)

Бербатов: Спортът трябва да е национален приоритет, имам идеи, които да предложа

Бербатов: Спортът трябва да е национален приоритет, имам идеи, които да предложа

Съветникът по въпросите на младежта и спорта на служебния премиер призна, че първоначалното предложение е било за спортен министър, но той има много ангажименти с участие в различни фирми и компании, освен това пътува постоянно

България триумфира в отборната надпревара на Международния турнир в Естония

България триумфира в отборната надпревара на Международния турнир в Естония

Деа Емилова и Сияна Алекова спечелиха сбор от 201.600 точки. Сребърното отличие отиде при отбора на Италия със 194.300, а третото място е за Грузия със 194.200.

Джоргов взе бронз за България в дисциплина 12,5 км. на Световното по биатлон

Джоргов взе бронз за България в дисциплина 12,5 км. на Световното по биатлон

Българинът направи 3 грешки в четирите си стрелби. Той финишира на 3:23.9 минути от победителя Рихардс Лозберс от Латвия