Абу Салем ал Ираки е бил обкръжен
Лидер на групировката ДАЕШ, наричаща себе си "Ислямска държава", се самовзриви в южна Сирия, след като беше обкръжен от правителствените сили, съобщиха държавни медии в сряда, като се позоваха на източник от службите за сигурност. Според официалната информация, иракчанинът е загинал в района на Дараа. Той е "задействал колана си с експлозив, след като е бил обграден и ранен", уточнява агенция САНА.
Ираки е бил военен командир на екстремистката групировка в южната част на страната. Той се е укривал в района от 2018 г. и е участвал в убийства и нападения там. Провинция Дараа е предимно под контрола на режима от 2018 г., но опозиционни групи все още контролират някои райони съгласно споразумение за примирие, договорено с Русия, съюзник на Дамаск. /БГНЕС, АФП
Още от Свят
WSJ: Европа отстъпи крачка назад от крайните зелени цел, сблъсквайки се с новия политико-икономически ред
Континентът напредваше в областта на възобновяемите енергийни източници: вятърната и слънчевата енергия сега представляват 34% от производството на електроенергия, в сравнение с 20% през 2021 г. ЕС все още твърди, че може да достигне нулеви нетни емисии до 2050 г., пише The Wall Street Journal.
Русия заплаши Великобритания с военни удари заради ракетите за Украйна, Лондон: Заставаме срещу руската агресия
"Русия не бива да се съмнява в решимостта на това правителство да се противопостави на руската агресия в Украйна и срещу Обединеното кралство и нашите съюзници"
Тръмп: Русия няма да нападне територия на НАТО, водил съм разговори с Путин
„Мисля, че Русия се държи доста добре по отношение на Ормузкия проток“