29 Март, 2026

Албански лидер без кола и с глоба, нарушил мерките заради Covid-19

Албански лидер без кола и с глоба, нарушил мерките заради Covid-19

Лидерът на най-голямата опозиционна сила в Албания, Демократическата партия (ДП), Люлзим Баша, е глобен, а шофьорската му книжка е отнета за неспазване на мерките за защита от коронавируса и разпространението на болестта, информира БГНЕС.

Баша е отседнал в пристанищния град Дуръс, където е имал среща с представители на търговския сектор в ресторант, който според предприетите мерки е бил затворен.

След новината, която се появи в интернет порталите и социалните мрежи, албанската полиция публикува официалните доклади от събитието.

„Прдседателят на Демократическата партия беше глобен и шофьорската му книжка беше отнета. Също така собственикът на ресторанта A.H. , където се е провела срещата, беше глобен с 8 000 евро. Други 10 души, които са взели участие в срещата, също бяха глобени“, се казва в полицейско изявление.

Сред глобените, според съобщенията в медиите, са председателят на клона на ДП в Дуръс Фердинад Джафери и председателят на търговската камара на града Албан Истери.

"Разпространението на новините в медиите доведе до административна процедура, основана на нормативен акт", казаха от полицията.

Шофьорската книжка на Баша, който живее в Тирана, е отнета заради неспазването на забраната за напускане на Тирана, тъй като тя е една от шестте общини, считана за червена зона и е освободена от последния пакет мерки за смекчаване на правителството.

Държавната полиция призовава всички граждани, особено тези в червените зони, да спазват стриктно графика на движение и физическата дистанция и в този контекст изисква „разбиране и помощ от гражданите и техния принос за справяне с опасния вирус“.
Сподели:

Коментари (0)

Амфибийният кораб на САЩ USS Tripoli доплава до Близкия изток с 3 500 елитни морски пехотинци

Амфибийният кораб на САЩ USS Tripoli доплава до Близкия изток с 3 500 елитни морски пехотинци

Корабът е пристигнал в района на 27 март и е флагман на контингент от около 3 500 морски пехотинци и моряци на САЩ. С тях се включват транспортни и изтребителни самолети, както и амфибийни и тактически активи

Орбан беше жестоко освиркан на митинг,  той обвини Украйна

Орбан беше жестоко освиркан на митинг, той обвини Украйна

Министър-председателят на Унгария обвини протестиращите в сътрудничество с украинските специални служби.

СЗО: 9 медици са убити и 7 са ранени при пет атаки в Южен Ливан

СЗО: 9 медици са убити и 7 са ранени при пет атаки в Южен Ливан

"Екипи от медицински служители, работещи в пет ливански села, днес бяха нападнати, докато изпълняват служебните си задължения на терен", посочи генералният секретар на световната организация