11 Януари, 2026

Лидерът на Иран поиска разследване на взрива, отнел живота на 40 души

Лидерът на Иран поиска разследване на взрива, отнел живота на 40 души

Снимка: EPA/BGNES

При огромната експлозия и пожар в най-голямото търговско пристанище на страната, освен загиналите, има и повече от 1000 ранени

Огромната експлозия и пожар в най-голямото търговско пристанище в Иран отнеха живота на най-малко 40 души.

Над 1000 души са ранени, съобщиха държавните медии.

Върховният лидер на Иран аятолах Али Хаменей нареди да се проведе задълбочено разследване, за да се установят причините за големия взрив в пристанище Шахид Раджаи, при който загинаха най-малко 40 души, предаде EPA/BGNES.

„Към момента 40 души са загинали в резултат на наранявания, причинени от експлозията“, заяви провинциалният служител от Хормозган Мохамад Ашури пред държавната телевизия относно експлозията в пристанището Шахид Раджае, близо до стратегическия проток Хормуз.

„Служителите на службите за сигурност и съдебните власти са длъжни да проведат задълбочено разследване, да разкрият всякаква небрежност или умисъл и да предприемат последващи действия в съответствие с разпоредбите“, заяви върховният лидер на Иран Хаменей в съобщение, излъчено по държавната телевизия. 

 

Сподели:

Коментари (0)

САЩ тайно прехвърлиха на Украйна най-новата система ПВО за унищожение на дронове

САЩ тайно прехвърлиха на Украйна най-новата система ПВО за унищожение на дронове

Вероятно става въпрос за тестване на напълно нова разработка в реални условия

След Мадуро идва ред на Кастро: Тръмп плаши Куба с петролно ембарго и Рубио на власт

След Мадуро идва ред на Кастро: Тръмп плаши Куба с петролно ембарго и Рубио на власт

Белият дом затяга примката около Хавана: След ареста на Мадуро, Вашингтон спира петрола за острова и чертае ново бъдеще с Марко Рубио

Зеленски намекна за "нови операции", които Русия ще усети

Зеленски намекна за "нови операции", които Русия ще усети

По думите му действията на Украйна включват дълбоки удари и специални мерки, насочени към отслабване на способността на окупаторите да продължат войната