21 Декември, 2025

Лидерът на канадските консерватори обеща единство с либералите срещу Тръмп

Лидерът на канадските консерватори обеща единство с либералите срещу Тръмп

Пиер Поалиевр, снимка: EPA/BGNES

„Консерваторите ще работят с премиера и всички партии с общата цел да защитят интересите на Канада"

Лидерът на Консервативната партия на Канада Пиер Поалиевр обещава единство срещу Тръмп след като партията загуби избори, пише АФП.

Днес Поалиевр призна изборното поражение и обеща да работи заедно с либералното правителство за противодействие срещу търговската война на американския президент Доналд Тръмп и заплахите му за анексиране на Канада.

„Винаги ще поставяме Канада на първо място“, каза Поалиевр пред поддръжниците си в канадската столица Отава.

„Консерваторите ще работят с премиера и всички партии с общата цел да защитят интересите на Канада и да постигнат ново търговско споразумение, което да премахне тези тарифи, като същевременно защитава нашия суверенитет.“, добави той. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Северна Корея: Ядрени оръжия в Япония биха довели до световна „ядрена катастрофа"

Северна Корея: Ядрени оръжия в Япония биха довели до световна „ядрена катастрофа"

В изявлението от Пхенян не се засяга собствената ядрена програма на Северна Корея, която извърши първия си ядрен опит още през 2006 г. в нарушение на резолюции на ООН. Смята се, че страната разполага с десетки ядрени бойни глави.

Путин е готов на диалог с Макрон за войната

Путин е готов на диалог с Макрон за войната

По-рано тази седмица Макрон заяви, че Европа трябва отново да потърси диалог с руския президент с цел прекраятване на конфликта в Украйна

САЩ с предложение за нов формат на преговорите между Украйна и Русия

САЩ с предложение за нов формат на преговорите между Украйна и Русия

Зеленски каза, че Украйна ще подкрепи такъв формат ако той позволи размяна на военнопленници или открие пътя за разговори на лидерско равнище. На този фон в Маями пристигна руска делегация.