Редом до него е изписано със светлинни проекции "Miss me?" ("Липсвах ли ви?")
Изненадващо на фасадата на британското външно министерство в Лондон се появи светлинна проекция с образа на усмихващия се Владимир Путин, който в неделя бе преизбран за президент на Русия. Кадрите с лика на новия стар властелин на Кремъл са придружени от въпроса "Miss me?" ("Липсвах ли ви?" — бел. ред.).
Видеозапис на пърформанса е публикуван в YouTube - канала на арт-групата Philosoraptor. Фразата е препратка към британския хитов сериал "Шерлок" - тя е произнесена няколко пъти от главния злодей в лентата Джим Мориарти. В коментар към видеото авторите му отбелязват още, че Западът е тръгнал по най-лесния път - че "за всичко са виновни руснаците".
"Много удобно, на Запада за всичко са му виновни руснаците и Путин. Путин се намесва в изборите в Америка, Путин отрови Скрипал, Путин свали курса на биткойна. Руснаците обичат своя силен лидер и отново го избраха за президент. Моля, уважавайте избора на руския народ,".
(Източник: Епицентър.БГ)
Още от Свят
ЕС: Ако Тръмп въведе нови мита, следва решителен отговор
"ЕС ще реагира бързо и решително, за да защити правата си и регулаторната си автономия“
Бенямин Нетаняху: Израел остава в Южен Ливан, докато "Хизбула" не се разоръжи
„Най-важното е, преди всичко, Израел да остане в зоната за сигурност в Южен Ливан"
Латвийски съд изпрати в затвора двама души, обвинени в шпионаж в полза на Русия
Единият обвиняем е бил осъждан и по друго дело