15 Март, 2026

Ликвидиран е синът на зам.-началника на ЦРУ, воювал за „руския свят“

Ликвидиран е синът на зам.-началника на ЦРУ, воювал за „руския свят“

снимка: Униан

Майкъл Глос е син на зам.-директора по дигиталните иновации Джулиан Галина Глос и ветерана от войната в Ирак - Лари Глос, който създава софтуер за армията на САЩ и страните от НАТО

Синът на заместник-шефа на ЦРУ беше убит във войната в Украйна. Той се е сражавал в руските въоръжени сили, след като е подписал договор с Министерството на отбраната, съобщава Униан.

Изданието „Важни истории“ проведе разследване и установи, че 21-годишният Майкъл Глос е син на заместник-директора на ЦРУ по дигиталните иновации Джулиан Галина Глос и ветерана от войната в Ирак Лари Глос, който създава софтуер за армията на САЩ и страните от НАТО.

Изданието научи, че младежът е учил в „най-зеления“ колеж в САЩ и е участвал в протести срещу забраната за аборти и в защита на климата. И като цяло е бил заклет пацифист.

През 2023 г. младият Глос напуска училище и родителите си, за да предприеме околосветско пътешествие. Той публикува снимки в социалните мрежи с хаштага #endukrainewar, на които се вижда как разчиства развалините след земетресенията в Турция.

Както казва приятел на Глос, с течение на времето Майкъл започнал да се нарича Хамза, станал фен на Палестина, пристрастил се към конспиративни видеа и започнал да говори за идеи за „многополюсен свят“ и война срещу „западната хегемония“.

Глос отива и по-далеч, като докато е в Истанбул Глос си вади руска виза и тръгнал да пътува из Руската федерация. На път за Москва той се сдобил със знаме на СССР, регистрирал се във VK и публикувал видеоклипове с руския диктатор Путин.

„Когато  визата му за Русия изтича, той попада на пункт за набиране на новобранци за военна служба по договор в Москва, а след това се отзовава на фронта в Украйна“, пише изданието.

Медията отбелязва още, че синът на зам.-началника на американското разузнаване е бил парашутист и е бил поразен в един от окопите в Донбас.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (1)

  • 14:43, 25 Април, 2025

    Добра новина! Чудесна даже! Откачалки всякакви в руските орди.

    Отговор
Великобритания предлага до 40 000 паунда на семейства мигранти, за да напуснат страната

Великобритания предлага до 40 000 паунда на семейства мигранти, за да напуснат страната

Паралелно с това британското правителство затяга правилата за получаване на статут на бежанец

В Иран са арестувани 20 души по подозрения в сътрудничество с израелското разузнаване

В Иран са арестувани 20 души по подозрения в сътрудничество с израелското разузнаване

Прокурор заяви, че силите за сигурност са разкрили и ликвидирали няколко "мрежи от наемници, свързани с Израел"

Северна Корея тества ракетни системи, способни да носят ядрен заряд

Северна Корея тества ракетни системи, способни да носят ядрен заряд

Ким Чен Ун наскоро заяви, че със САЩ могат „да се разбират“, ако Вашингтон признае Северна Корея като ядрена държава.