Литва: НАТО трябва да разположи ПВО на украинската граница и да помогне на Украйна да защити небето си
ПВО над атомните електроцентрали
Системи за ПВО от страните в НАТО и Украйна трябва съвместно да свалят руските ракети, колкото е възможно по-дълбоко в украинската територия, заяви заместник-председателят на литовския Сейм Паулюс Саударгас, цитиран от Guildhall и Гордон.
"Категорично подкрепям идеята за разполагане на системи за противовъздушна отбрана на границата между НАТО и Украйна, най-малкото в Полша. Това бе помогнало за защитата на украинското небе колкото е възможно по-дълбоко на украинска територия, като същевременно ще осигури защита на НАТО." – заяви Саударгас.
Той изрази увереност, че такова решение би означавало не ескалация на войната с Русия, а напротив – би помогнало за постигането на деескалация чрез недопускането на ракетни удари по територията на НАТО.
"Особено внимание трябва да се отдели на създаването на ПВО над атомните електроцентрали в Украйна, затова западните страни трябва да предоставят адекватни системи за ПВО", добави политикът.
Превод Faktor.bg
Още от Свят
Автомобил се вряза в банков клон в Монтанско, крадците опитаха да отмъкнат банкомата с пенсиите
Сигналът за престъплението е получен в 04:22 ч. в нощта на 7 юли в районното управление в Лом.
Newsweek: Путин разполага само с няколко месеца и се опитва да използва последния си шанс
Изданието посочва, че Русия се сблъсква с няколко сериозни проблема едновременно
Израел разкри нов и "конкретен" план на Иран за покушение срещу Доналд Тръмп
Съобщенията идват на фона на подновените американо-ирански удари, които разпалиха опасения за връщане към пълномащабна война