11 Април, 2026

Литва: Руските дронове на територията на НАТО са резултат от нашето бездействие

Литва: Руските дронове на територията на НАТО са резултат от нашето бездействие

Габриелюс Ландсбергис

"Инциденти, които биха били немислими допреди 3 години"

Литовският министър на външните работи Габриелюс Ландсбергис смята, че бездействието на съюзниците е причината руски дронове да влизат на територията на страни от НАТО.

"На инциденти, които биха били немислими допреди 3 години, сега се гледа като на рутина. Нищо не трябва да пада в Украйна или в Латвия, или където и да е на територията на НАТО, но това е новата реалност, до която доведе нашето бездействие." – пише Ландсбергис в профила си в Х.

По думите му, Литва е за решителен отговор от страна на съюзниците.

През изминалата седмица руски дрон падна на територията на Латвия, а Румъния вдигна изтребители F-16, след като група руски дронове навлезе във въздушното ѝ пространство при атака срещу Украйна, напомня Униан.

Превод Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп: Разчистваме Ормузкия проток

Тръмп: Разчистваме Ормузкия проток

Добави, че „всичките 28 ирански съдове за полагане на мини лежат на дъното на морето

Започнаха преговорите между САЩ и Иран

Започнаха преговорите между САЩ и Иран

Информационните агенции „Фарс“ и „Тасним“ съобщиха, че „беше решено да започнат преговори“ след „напредък, постигнат по време на предварителните разговори,

Със средства от ЕС Орбан е реализирал хиляди безсмислени проекти: CNN даде примери

Със средства от ЕС Орбан е реализирал хиляди безсмислени проекти: CNN даде примери

„Години след изграждането на кръговото кръстовище железопътна линия все още няма. Вместо това кръговото кръстовище стои неизползвано насред поле, в очакване унгарското правителство да построи железницата, която ще го направи полезно“, се казва в статията