27 Август, 2026

Лондон и Брюксел се разбрали за сметките по Брекзит?

Лондон и Брюксел се разбрали за сметките по Брекзит?

Запознат твърди, че е постигнато принципно споразумение преди ключова среща

Преговарящите от Обединеното кралство и Европейския съюз са постигнали споразумение за парите, които Великобритания ще трябва да плати за излизането си от Общността, съобщава британският вестник „Телеграф".

Източник от двете преговарящи страни потвърди, че понастоящем е постигнато принципно споразумение преди ключовата среща на британския премиер Тереза Май и председателя на Европейската комисия Жан-Клод Юнкер.

Два източника потвърдиха, че условията са били договорени на среща в Брюксел в края на миналата седмица след интензивни дискусии, водени от Оливър Робинс, главен преговарящ от страна на Великобритания.

По данни на изданието, които не са потвърдени официално, крайната сума не е фиксирана - тя ще бъде в диапазона между 45 млрд. и 55 млрд. евро. Това означава, че все пак Брюксел ще направи отстъпка от 60-те млрд. евро, които наскоро председателят на Европейския парламенти Антонио Таяни обяви, че ще бъдат минималната искана сума, а в същото време и Тереза Мей е качила от 40-те милиарда, които се смяташе, че са максимумът, който Лондон ще предложи.
Сподели:
Reuters: Още една рафинерия на "Лукойл" е поразена днес - всички основни заводи на компанията вече са извън строя

Reuters: Още една рафинерия на "Лукойл" е поразена днес - всички основни заводи на компанията вече са извън строя

Ударите с дронове са повредили няколко технологични агрегата и други конструкции в рафинерията „Лукойл-Нижегороднефтеоргсинтез“

Опустошителни наводнения в Непал: Загинаха над 100 души, 400 туристи са в неизвестност

Опустошителни наводнения в Непал: Загинаха над 100 души, 400 туристи са в неизвестност

Стихията отнесе цели села, пътища и мостове - ЕС активира системата си за сателитно наблюдение, за да подпомогне спасителните операции

Науседа: Литва знаеше за визитата на Ратклиф в Москва

Науседа: Литва знаеше за визитата на Ратклиф в Москва

"Ние бяхме известени от нашите партньори, че информация за срещата, за нейните цели и за дневния ѝ ред ще ни бъде предоставена без забавяне, тоест, на практика следващата седмица"

Коментари (0)