10 Юни, 2026

Гибралтар вече няма да е проблем в сделката за Брекзит

Гибралтар вече няма да е проблем в сделката за Брекзит
Педро Санчес

Лондон и Мадрид са договорили статута на на британската отвъдморска територия

Статутът на британската отвъдморска територия Гибралтар след излизането на Великобритания от Европейския съюз беше договорен с Лондон, съобщи днес премиерът на Испания Педро Санчес, цитиран от Ройтерс и БТА. Испания и Великобритания продължават да водят отделни двустранни преговори за Гибралтар, наблягащи върху въпроси като екологията, данъчното облагане и търговията с тютюн, каза испанският премиер.

"Гибралтар вече няма да е проблем за постигане на сделка за Брекзит", каза той на пресконференция в Брюксел в кулоарите на срещата на върха на ЕС.

Гибралтар ще излезе от ЕС заедно с Обединеното кралство на 29 март догодина, посочва Ройтерс. Неговият статут и статутът на две британски суверенни територии в Кипър, който е член на ЕС, ще са част от общото споразумение за раздяла между Великобритания и ЕС.
Сподели:
Тръмп: Иранците свалиха един от нашите изключително модерни хеликоптери, трябва да отговорим на атаката

Тръмп: Иранците свалиха един от нашите изключително модерни хеликоптери, трябва да отговорим на атаката

„Военнослужещите бяха успешно спасени в рамките на приблизително два часа и са в стабилно състояние“, посочи CENTCOM в публикация в X.

Два руски кораба понесоха съкрушителни удари

Два руски кораба понесоха съкрушителни удари

По-рано украинските Сили за безпилотни системи   съобщиха за поразяването на пет руски плавателни съда в окупираните пристанища на Мариупол и Бердянск

Тръмп стремително губи подкрепата на бачкаторите, в родния му Ню Йорк не щат да го чуят

Тръмп стремително губи подкрепата на бачкаторите, в родния му Ню Йорк не щат да го чуят

В мегаполиса демократите водят значително в предпочитанията на избирателите и дори изпреварват резултатите си от 2018 г.

Коментари (0)