11 Май, 2026

Лондон предупреди за засилване на руските въздушни атаки

Лондон предупреди за засилване на руските въздушни атаки

Московските сили продължават да удрят украински цивилни

Очаква се руските въздушни удари да се увеличат на юг и изток, съобщи британското Министерство на отбраната в последния обзор на своето разузнаване. Московските сили продължават да удрят украински цивилни, като загиналите при ракетния удар в петък по жп гарата в Краматорск. Руските операции са съсредоточени в източния регион на Донбас, както и в южните градове Мариупол и Николаев.

Но министерството твърди, че украинската съпротива все още блокира целта на Русия да установи сухопътна връзка между Крим и региона на Донбас. Губернаторът на Луганск в Донбас призова за повече евакуации в събота сутринта. /БГНЕС, Би Би Си

Сподели:

Коментари (0)

Пропагандистите вият, че Кремъл губи войната! Елитите принуждават Путин да я прекрати

Пропагандистите вият, че Кремъл губи войната! Елитите принуждават Путин да я прекрати

Москва засили натиска върху Тръмп. Ушаков се изпусна. Кремъл не знае как да спре Киев. Путин вкара страната в капан

Кой е фаворитът на САЩ за иракски премиер: Тръмп иска да отреже влиянието на Иран в  Багдад

Кой е фаворитът на САЩ за иракски премиер: Тръмп иска да отреже влиянието на Иран в Багдад

Как Али ал-Заиди стана изборът на Вашингтон и може ли да спази условието да ограничи влиянието на подкрепяните от Техеран милиции

Такъв успех Украйна не е виждала от три години

Такъв успех Украйна не е виждала от три години

Полски анализатор оцени ситуацията на фронта. Вече няколко месеца поред руската армия губи повече войници, отколкото може да попълни чрез скрита мобилизация и договори.