24 Март, 2026

Лондон твърд и непреклонен - ще продължава да оказва максимален натиск над Русия

Лондон твърд и непреклонен - ще продължава да оказва максимален натиск над Русия

Борис Джонсън

Прокурорът на Международния наказателен съд Карим Хан заяви, че иска да разследва Русия за предполагаеми военни престъпления

Британският премиер Борис Джонсън обеща, че Великобритания "ще продължи да оказва максимален натиск" над Русия. Действията на Лондон и неговите западни съюзници ще гарантират, че Владимир Путин ще „почувства последствията от своите ходове“, каза Джонсън, предаде Би Би Си.

Коментарът на Джонсън идва преди официалното му посещение в Полша и Естония, където ще се срещне с лидерите на НАТО и ще посети британските войски.

В същото време британският външен министър Лиз Тръс ще заяви днес в Женева на заседание на Съвета на ООН по правата на човека, че Русия трябва да бъде изолирана на международната сцена като наказание за това, че „убива поголовно украинци“.

Лиз Тръс вече има репутацията на един от най-яростните критици на руското нахлуване в Украйна и поведението на Москва, като често езикът ѝ е далеч от общоприетата дипломация.

Междувременно прокурорът на Международния наказателен съд Карим Хан заяви, че иска да разследва Русия за предполагаеми военни престъпления, но се нуждае от одобрението на съдиите, за да започне процедурата.

Снощи западните съюзници обсъдиха по телефона войната на Русия срещу Украйна. В разговора участваха лидери от страните членки на НАТО и Г-7. От Даунинг стрийт заявиха, че участниците са "се договорили да преследват всички пътища, за да гарантират, че Путин ще се провали в амбициите си".

Сподели:

Коментари (0)

Полският премиер Туск обвини президента Навроцки, че се грижи за руските интереси

Полският премиер Туск обвини президента Навроцки, че се грижи за руските интереси

"Действията от последните дни и седмици са пряко насочени срещу основните интереси на Полша и нейната сигурност“

След лечението в Грац: Малена Замфирова се завръща у нас в началото на април

След лечението в Грац: Малена Замфирова се завръща у нас в началото на април

Тя вече е преместена в самостоятелна болнична стая и започва първи опити за раздвижване и изправяне

Русия забрани протести срещу блокирането на мобилни мрежи и социални платформи

Русия забрани протести срещу блокирането на мобилни мрежи и социални платформи

Претекстът е, че има "риск от разпространение на коронавирус" или "украински въздушни атаки"