Полицията в Лондон застреля мъж, който според съобщенията се опитвал да влезе в имот, въоръжен с арбалет. Служителите на реда са били извикани на адрес в югоизточен Лондон около 4.55 ч. сутринта местно време, след като обитателите съобщили, че мъж, въоръжен с оръжия, включително арбалет, се опитва да влезе, съобщава CNN.
Мъжът, за когото според полицията се смята, че е на около 30 години, „заплашваше да нарани жителите на адреса“, гласи изявлението. Местните полицаи опитали да разговарят с нападателя, но след като са били заплашени, са извикали свои въоръжени колеги, които бързо пристигнат на място. Мъжът е влязъл в имота и служител на реда е стрелял по него.
Полицията и парамедиците са оказали първа помощ, но въоръженият е починал на място.
превод: Faktor.bg
Още от Свят
Нова начало: Анджелина Джоли обмисля завръщане в Камбоджа след развода с Брат Пит
В това решение тя вижда възможност да се посвети на онова, което винаги е било нейна основна страст — хуманитарната дейност
Украйна се готви да удари Москва с балистична ракета още тази есен
Денис Щилерман не посочва нито точното време, нито конкретните цели, които ще бъдат обект на украинските атаки
ЮНЕСКО прие каньон в Обединените арабски емирства за световно природно наследство
Каньонът Уади Уурая с площ от 220 кв. км, обявен за първия национален парк на ОАЕ през 2013 г., се отличава с целогодишни потоци, водопади и над хиляда растителни и животински вида