14 Юни, 2026

Лорер: Ако не съберем подкрепа, няма никакъв смисъл да представяме проектокабинет

Лорер: Ако не съберем подкрепа, няма никакъв смисъл да представяме проектокабинет
Дониел Лорер

Новият министър на финансите задължително ще е от "Продължаваме промяната" при кабинет "Василев"

"Няма промяна в официалното положение. Депутатите от ИТН, които излязоха и заявиха подкрепата си към нас, са официалната подкрепа, която имаме. По данни, които имаме, е че ни трябват още 6 гласа, но разбира се със 121 депутата е много трудно да се работи в Народното събрание. На нас ни се иска да имаме колкото повече депутати, които мислят за България и харесват нашата програма. Ако намерим тези хора, програмата ще продължи в същия дух", каза министърът на иновациите в оставка Даниел Лорер пред бТВ.

"Разбира се, че не купуваме депутати, съвести и хора. Тези, които се оплакват, явно се чувстват в свои води и знаят как се правят тези неща. За нас парламентът не е магазин. Единственото, което им предлагаме, е да могат да излязат пред България с високо вдигнати глави", каза още Лорер.

"Програмата е почти готова, не сме я публикували още, тъй като още я съгласуваме с коалиционните партньори, за да може всичко да е изгладено. КПКОНПИ е номер 1 в тази програма, също и икономическите мерки. Ние се обръщаме на практика към всички народни представители и тяхната съвест. Няма купуване и няма продаване. За да няма никакво не разбирателство по отношение на това какво се подкрепя, програмата ще бъде изготвена изключително подробна, за да знае всеки депутат на какво точно се подписва. Вероятно ще бъде готова за публикуване още днес", съобщи той.

"Самият Кирил Петков предложи да бъде сменен с Асен Василев и според мен това и изключително достойна постъпка. Фактът, че той достигна до извода, че е по-добре за България да има друг лидер, говори какъв ранг лидер е той. Смяната не беше заради ултиматума на БСП.  С колегите от БСП имаме сериозни различия по отношение на икономиката и вижданията си за Русия, но с тях управлявахме успешно шест месеца и това е голямо постижение за България", коментира министърът.

Според Лорер партията е готова и за управление, и за предизборна кампания, от която може да излезе като първа политическа сила.

По думите му, новият министър на финансите при евентуален кабинет на ПП задължително ще бъде от партията.

"Ако не съберем подкрепа, няма никакъв смисъл да представяме проектокабинет", смята Лорер.

Сподели:
Откриха бус с 33 мигранти край Бургас, има пострадали

Откриха бус с 33 мигранти край Бургас, има пострадали

Четирима от мигрантите са транспортирани до Спешното отделение на УМБАЛ-Бургас за преглед и оказване на медицинска помощ, като единият е 16-годишен

Небето се изчиства от облаци, слънчево и в планините с кратки следобедни дъждове

Небето се изчиства от облаци, слънчево и в планините с кратки следобедни дъждове

Максималните температури - между 25° и 30°, в София – около 26°. В планините преди обед ще бъде предимно слънчево, следобед с временни увеличения на облачността, но само на изолирани места ще превали слаб дъжд.

Загинал моторист и 2-ма ранени при сблъсък между кола с два мотора

Загинал моторист и 2-ма ранени при сблъсък между кола с два мотора

Единият мотоциклетист е бил транспортиран в болница в Стара Загора, където е починал по-късно от раните си. Другият моторист и жената са откарани в болница в Казанлък.

Коментари (0)