Министерството на отбраната на САЩ ще работи, за да гарантира на Израел да разполага с това, от което се нуждае, за да се защити срещу атаките на Хамас. Това каза министърът на отбраната Лойд Остин в изявление относно атаката на Хамас срещу Израел. По думите му Съединените щати следят отблизо развитието на конфликта в страната, предава УНИАН.
„През следващите дни Министерството на отбраната ще работи, за да гарантира Израел да има това, от което се нуждае, за да се защити и да защити цивилните от безразборно насилие и тероризъм“, каза Остин.
Той отбеляза, че ангажиментът на Съединените щати към правото на Израел на самоотбрана остава непоклатим и изрази съболезнования на семействата на загиналите при атаката.
Очаква се в следващите часове израелският премиер Бенямин Нетаняху да разговаря с президента на САЩ Джо Байдън, съобщи The Times of Israel.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Киев: Обкръжението на Путин не е против край на войната, вижда пречката в него
Като пример Подоляк посочва натиска срещу Ротенбергови – хора, които дълго време са били сред най-близките до Путин и са осигурявали финансиране за редица негови лични проекти.
Рига осъди руски удар срещу почетното си консулство и убийството на цивилни в Украйна
„Важно е нашите партньори да разберат напълно, че защитата на човешкия живот зависи и от тях. Противоракетните системи „Пейтриът“ са приоритет номер едно“, посочи Володимир Зеленски във връзка с смъртоноснтата руска атака
Още един известен MAGA блогър рязко смени позицията си и подкрепи Украйна: Сега разбирам
„Украйна се бори за самото си съществуване срещу един зъл диктатор. Сега осъзнавам колко важна е победата на Украйна над Русия. Надявам се, че Тръмп и народът на Съединените щати ще подкрепят Украйна“, написа Тим Пул в социалната мрежа X