Границата на Беларус е "минирана, както никога досега"
Президентът на Беларус Александър Лукашенко отново обвини Украйна в "провокации с дронове". Той заяви, че е в ход укрепване на беларуско-украинската граница, предаде БНР.
"Тя е минирана, както никога досега“, каза той в интервю за телевизионния канал "Россия 1". Лукашенко твърди, че Киев е разположил 120 000 войници на границата. По думите му, беларуските сили са по цялото ѝ протежение.
Минск твърди, че на 9 август на територията на Беларус са били свалени дронове, за които предполага, че са украински, а друга част били унищожени над руска територия. Наредено е укрепване на войските войските по направления Гомел и Мозир в южната част на Беларус, която граничи с Украйна.
Още от Свят
Ирак даде срок на проиранските въоръжени групи да се разоръжат - до края на спетември
Част от тези групи атакуваха американски обекти в Ирак по време на войната в Близкия изток
Полша подписа договор със Швеция за доставка на три подводници
Става дума за подводници от типа A-26 - "пето поколение и най-модерните към момента"
Беларус: Всеки удар по руско-беларуската „Съюзна държава“ би предизвикал незабавен отговор
Украйна твърди, че Беларус разширява военната инфраструктура и съхранява боеприпаси край ключови коридори, докато в същото време съобщава за спирането на руските системи за насочване на дронове на територията на Беларус