"Не от утре, а от днес"
Президентът на Беларус Александър Лукашенко забрани повишаването на цените, за да ограничи нарастването на инфлацията в страната. Разпореждането влиза в сила незабавно.
"От 6 октомври се забранява всяко увеличение на цените. Забранено! От днес. Не от утре, а от днес. За да не се вдигат цените през следващите 24 часа", заяви Лукашенко на среща с официални лица.
Той заяви, че потребителските цени са "възмутителни" и са се увеличили с 18% спрямо предходната година.
"Месото, млечните продукти, птичето месо... поскъпват. В Минск през последните дни се наблюдава недостиг на яйца", каза Лукашенко.
"Задачата е до следващата година да се върнем към ниво на инфлация от 7-8%", добави той. /БГНЕС, АФП
Още от Свят
Киев потвърди ударите по фрегатите „Адмирал Есен“ и „Адмирал Макаров“ – носители на ракети „Калибър“
Фрегаттата „Адмирал Есен“ е сред трите руски кораба, които бяха ударени в нощта срещу 12 август. Поразен е и патрулният кораб „Василий Биков“, както и инфраструктурата на нефтобазата „Грушовая“, петролния терминал „Шесхарис“ и радиолокационната станция 30Н6Е, която е част от зенитно-ракетния комплекс С-300
Епидемията от ебола в Конго е на път да надмине най-смъртоносната в историята
Епидемията беше обявена на 15 май, но властите сега твърдят, че тя е започнала още през февруари.
Асен Василев: Разбираемо е защо бащите на убийците харесват „Прогресивна България“
"Никой български премиер не си е позволявал подобно предателство към българския народ. Нито такава безподобна наглост", казва той.