Медиите си съчинявали информацията
Лидерката на френския крайнодесен Национален сбор Марин Льо Пен заяви вчера, че твърденията на медии, че партията й е свързана с Кремъл са обидни, предаде Асошиейтед прес, цитирана от БТА. Льо Пен посочи, че твърденията, че Националният сбор е получавал пари от Русия, са лъжа. Льо Пен каза това по време на визитата си в Естония за конференция на Движението за Европа на нациите и свободите, която е част от предизборната кампания за изборите за Европейски парламент този месец. Политиците в Естония, която е страна членка на Европейския съюз и бивша съветска република, не искат да бъдат отъждествявани с проруски проекти, отбелязва Асошиейтед прес.
На пресконференция в Талин естонски журналист зададе на Льо Пен въпрос във връзка с твърденията на френски медии за заем, който партията й е получила от чешко-руска банка през 2014 г. и с твърденията, че Русия е подкрепила президентската й кампания през 2017 г.
Още от Свят
В Сената на САЩ постигнаха споразумение за законопроект за санкции срещу Русия и Иран
Тръмп е дал сигнал, че подкрепя мярката, за която активно настояваше покойният сенатор Линдзи Греъм. Процедурното гласуване в Сената е планирано за вечерта на 28 юли
Войните в Иран и Украйна "се срещнаха" в Каспийско море - Киев руши "геополитическата черна дупка" на Москва и Техеран
Там, където САЩ и ЕС нямат контрол, Украйна прави решителен ход - сигнал от Зеленски към Тръмп
Генадий Гудков: Путин води Русия към колапс
По думите му Путин „се е заиграл с войната“, с конфронтацията със Запада и с надпреварата във въоръжаването, подобно на последните години от съществуването на Съветския съюз