1 Май, 2026

Любомир Стефанов: Нинова демонстрира, че ѝ липсват всякакви теми в местните избори

Любомир Стефанов: Нинова демонстрира, че ѝ липсват всякакви теми в местните избори

Любомир Стефанов, снимка: БГНЕС

Опозицията не е в състояние да конструира и поведе национално недоволство, смята политологът

"Опозицията няма национална кауза и разпознаваемост и с вота на недоверие си прави кампанията за местните избори", каза пред БНР политологът Любомир Стефанов, преподавател в НБУ. Според него политиканстването в Народното събрание прави темата за енергетиката да олеква.

"Доста от героите, които обясняваха от миналата зима насам как енергийният апокалипсис ни се е стоварил на главата, не се случи, вчера те бяха отново твърде активни. Злокобно кълняха, че дръпнем ли този шалтер, държавата загасва, остава на тъмно. Корнелия Нинова използва всяка тема, "за да вдигне кампанията от точка 0 за нейната партия", посочи политологът. 

"Г-жа Нинова демонстрира, че ѝ липсват всякакви теми в местните избори. Дебати през седмица и вотове до дупка показват немощта на опозицията да конструира и поведе национално недоволство, да го събере и мобилизира."

В отговор на въпрос ГЕРБ ще изпрати ли сигнал до ПП-ДБ при днешното гласуване на вота на недоверие, Стефанов допусна:

"Възможен е такъв сценарий. Обичайните заподозрени биха направили подобно нещо. Ще има някакъв жест със сигурност, който да подкрепи тази линия – критиките на Борисов към Петков в публичното пространство."

"Ролята на ДПС е фундаментална. ДПС очевидно трябва да стоят, иначе сметката не излиза", коментира Любомир Стефанов в предаването "Преди всички", запитан каква е ролята на Движението за оцеляването на кабинета.

"ДПС не участва в изпълнителната власт. В законодателната е необходимо с гласовете си, за да бъдат направени промени. Ако искаш да направиш промените, които си обещал, трябва да избереш по-малкото зло. И си плащаш цената. Дали са успели да обяснят на своите симпатизанти, членове и гласоподаватели защо това се случва по този начин и защо г-н Пеевски, който беше най-черното нещо, съществуващо в българския политически живот, в момента е, няма да казвам рицарят на бял кон, но флагманът на промените."
Сподели:

Коментари (0)

Христо Панчугов: Вчера не видях опозиция в парламента и това е притеснително

Христо Панчугов: Вчера не видях опозиция в парламента и това е притеснително

Според него заявката на ГЕРБ за „конструктивна опозиция“ означава подкрепа за част от управленските решения, което размива още политическите линии

Президентът с пролетарски популизъм: Нужни са смели политици, които да гарантират достойни условия за труд и доходи

Президентът с пролетарски популизъм: Нужни са смели политици, които да гарантират достойни условия за труд и доходи

Недопустимо в 21 век у нас да има толкова много "работещи бедни", казва Илияна Йотова, чието служебно правителство постигна за април инфлация от 6%

Слави Василев: Дневния ред ще ръководим ние, всеки ще се съобразява с нас

Слави Василев: Дневния ред ще ръководим ние, всеки ще се съобразява с нас

България трябва да вижда света такъв, какъвто е, а не какъвто Брюксел иска, но до въпроса за санкциите към Русия все още не сме стигнали