Днес от 18.30 часа в столичното „Кино Влайкова“ ще бъде премиерата на документалния филм за емблематичния български режисьор Крикор Азарян. Режисьор на лентата е Росен Елезов, сценарият е на Хелия Чавдарова, а оператор на филма е Цветан Недков.
Заглавието на филма е „Любовта цав“, и то е търсено неслучайна, защото, по думите на Хелия Чавдарова, за да бъде разбрано значението на арменската дума, хората трябва да гледат филма.
„Любовта цав“ е откровен разказ за личните радости и драми в живота на родения в Пловдив Крикор Азарян. Той е художествена препратка към творческите му търсения, запечатани в трилогията „Чайка“, „Три сестри“ и „Вишнева градина“. Чрез тях зрителят ще има възможността да се докосне до вълнуващия вътрешен свят на режисьора, за това как се раждат спектаклите му, как общува с актьорите и как изгражда своите герои.
Това е третият документален филм на Елезов, Чавдарова и Недков. Наскоро в поредицата „БНТ представя“ бяха излъчени техните филми „ Ритуалът на Въло Радев“ и лентата "Цветният скитник“, посветена на култовия музикант и певец Георги Минчев.
![„Любовта цав“ - един филм за личните радости и творчески драми на Крикор Азарян](/static/downloads/uploads/BGNES-2020/K/kirkor_azaryan.jpg)
Още от Арт Фактор
Кейт Уинслет дебютира като режисьор със семейна сага за Netflix
Най-интересното име в цялата продукция е Джо Андерс, който е автор на оригиналния сценарий на Goodbye June, който разказва вълнуващата история на братя и сестри, които се сближават покрай трагичен инцидент
"Конклав" спечели четири награди на БАФТА, продължава пътя си към "Оскар"-ите
Три награди на британския кинофестивал получи и лентата на Брейди Корбет „Бруталистът“ - за най-добра мъжка роля, за най-добър саундтрак и за операторско майсторство
Силвия Плат: Ако не пиша, умирам!
НЕБЕСНА ЧИТАНКА