Людмила, майката на руския опозиционер Алексей Навални, е видяла тялото на сина си вчера, 21 февруари. За да направи това, тя тайно е била отведена в моргата.
Тя разказва, че е прекарала почти целия ден със следователи и криминалисти в сградата на Следствения комитет в руския град Салехард.
"Вчера вечерта тайно ме заведоха в моргата, където ми показаха тялото на Алексей. Разследващите твърдят, че причините за смъртта са известни и всички медицински и правни документи са готови", добавя тя.
Според нея, съобразно закона тялото на Алексей Навални е трябвало да й бъде предадено веднага, но това не е направено досега. Вместо това служителите на реда я "изнудват и поставят условия къде, кога и как да бъде погребан синът й".
"Искат да стане тайно, без да се сбогувам. Искат да ме доведат до края на гробището до пресен гроб и да кажат: тук лежи синът ви", заявява тя.
В същото време, според Людмила, тя е заплашена, че ако не се съгласи на тайно погребение, "нещо ще се случи с тялото на сина й".
Още от Свят
Заради украинските атаки в Кремъл заговориха за отлагане на изборите
За такова решение лобира Виктор Золотов, шеф на руската Национална гвардия, приятел и бивш бодигард на Путин
Съществуващата ваксина срещу ебола не спира смъртоносното огнище на болестта в Конго
Кризата е причинена от много рядък щам на вируса – Бундибугьо
Окупираният Севастопол остана без електричество след украински удари с дронове
Марионетният губернатор нареди през тази седмица съкратено работно време на градския транспорт и заведенията, както и намаляване на уличното осветление