3 Май, 2026

Делото за катастрофата с Лютви Местан ще бъде в края на лятото

Делото за катастрофата с Лютви Местан ще бъде в края на лятото

Тогава се очаква да бъде насрочено първото заседание

Лидерът на ДОСТ Лютви Местан ще се изправи пред съда в края на лятото за катастрофата с негово участие, при която загина 6-месечно бебе. Тогава се очаква да бъде насрочено първото заседание по делото, чието разследване продължи повече от година, съобщи БНТ.

Политикът е привлечен като обвиняем за причиняване на смърт по непредпазливост. Обвинителният акт срещу него ще бъде изготвен от Окръжната прокуратура в Кърджали до един месец.

Тежкият пътен инцидент стана на 14 април миналата година на разклона за момчилградското село Загорско. В хода на разследването като втори обвиняем беше привлечен и бащата на загиналото дете Юсеин Ахмед. Според вещите лица той е шофирал автомобила, в който е пътувало семейството му, с 32 километра в час повече от допустимото.

Пострадалите не приемат част от заключенията на експертите и ще ги оспорят в съда. Вече са предявени претенции за обещетение пред застрахователите.
Тече и проверка дали Лютви Местан е разговарял по мобилния си телефон по време на инцидента. 
Сподели:

Коментари (0)

Прокуратурата поиска 20 г. затвор за врязалия се в автобус Илиев, когато загина лекар

Прокуратурата поиска 20 г. затвор за врязалия се в автобус Илиев, когато загина лекар

Обвиняемият буквално влетя в автобус на градския транспорт и се заби на 1 метър височина в него. Делото се гледа по съкратена процедура, след като Илиев призна фактите в обвинителния акт.

Масларова и неин "Съотборник" осъдиха Прокуратурата за 100 000 и 200 000 лева

Масларова и неин "Съотборник" осъдиха Прокуратурата за 100 000 и 200 000 лева

Πpoблeмитe нa бившaтa coциaлнa миниcтpъĸa oт ĸaбинeтa  „Cтaнишeв“ (2005 – 2009) зaпoчнaxa, вeднaгa cлeд ĸaтo ce cмeни пoлитичecĸaтa влacт  c идвaнeтo нa Борисов на власт през 2009 година

Правосъдие за всеки: Почтеността в съдебната система трябва да бъде поставена на фокус

Правосъдие за всеки: Почтеността в съдебната система трябва да бъде поставена на фокус

В новия парламент със сигурност ще се намери мнозинство, което да смени "въшките" във ВСС, смятат юристи