16 Юни, 2025

Магдалена Лазарова пое поста зам.-главен прокурор

Магдалена Лазарова пое поста зам.-главен прокурор

снимка: пресцентър на Прокуратурата

Лазарова има 29 години юридически стаж и ключова роля в съдебната система

Магдалена Лазарова встъпи в длъжност като зам.-главен прокурор. Това стана днес на церемония в присъствието на и.ф. главен прокурор Борислав Сарафов и заместник главния прокурор Ваня Стефанова.

Прокурорската колегия на Висшия съдебен съвет избра единодушно Магдалена Лазарова за заместник на главния прокурор при Върховна касационна прокуратура (ВКП) на 30 април 2025 г.

Магдалена Лазарова е с 29 години юридически стаж. Кариерата ѝ започва в Окръжен съд-Благоевград през 1996 г., след което последователно е младши прокурор и прокурор в Районна и в Окръжна прокуратура-Благоевград.

Заместник апелативен прокурор на Апелативна прокуратура-София е от 2011 г. до 2012 г., а през 2017 г. става член на Висшия съдебен съвет (ВСС). След изтичането на мандата й във ВСС е съдия в Апелативен специализиран наказателен съд.

От 2022 г. до избора ѝ за заместник на главния прокурор при ВКП Магдалена Лазарова е съдия в Апелативен съд-София.

Сподели:

Коментари (0)

Санкционират оператори на летищата у нас за качеството на обслужването

Санкционират оператори на летищата у нас за качеството на обслужването

„Крайно време е да се разбере, че комфортът на пътниците не е само някакво красиво пожелание, а задължително изискване, aко искаме да сме нормална европейска държава“, категоричен е вицепремиерът Гроздан Караджов

Прах в очите: Скандалът с източените 60 млн. от ‘Хемус’ затихва без виновни

Прах в очите: Скандалът с източените 60 млн. от ‘Хемус’ затихва без виновни

ръмкото разследване за източването на милиони от строителството на АМ „Хемус“, започнало през 2021 г., се разпада задкулисно – без публичност, без присъди и със свалени обвинени

Български прокурор атакува върха на европейското правосъдие

Български прокурор атакува върха на европейското правосъдие

Критикът на „шпицкомандите“ в българската прокуратура Бойко Атанасов се включи в битката за поста на европейски главен прокурор, който се овакантява от Лаура Кьовеши през 2026 година