6 Август, 2026

Магнитна буря удари Земята

Магнитна буря удари Земята

Няма условия за формирането на екстремни събития

Магнитна буря удари Земята. Началото ѝ дадоха няколко слънчеви изригвания между 8 и 10 септември, информираха от НИГГ към БАН на фейсбук страницата си. Към настоящия момент на територията на страната са регистрирани стойности на К-индекса =5, което показва най-ниската степен на магнитни смущения.

Очаква се те да нараснат, но няма условия за формиране на екстремни събития.

Полето ще остане нестабилно и през следващите дни, което се дължи на ефекта от изхвърлените порции слънчева плазма, както и на високоскоростните слънчеви ветрове, протичащи от двойката коронални дупки, намиращи се в геоефективна орбита в момента.

Очаква се те да взаимодействат с магнитосферата на Земята около 15-16 септември.

Сподели:
Мистериозна "гробница на великани" от бронзовата епоха откриха археолози в Сардиния

Мистериозна "гробница на великани" от бронзовата епоха откриха археолози в Сардиния

Мегалитното съоръжение е част от загадъчните погребални комплекси, които са изграждани от нурагската цивилизация като колективни погребални места от около 1800 г. пр.н.е.

Ръкописът на Войнич - вековна загадка, която нито човешкият ум, нито ИИ успява да разкрие

Ръкописът на Войнич - вековна загадка, която нито човешкият ум, нито ИИ успява да разкрие

Който желае, може сам да опита да разгадае тайната - ръкописът е достъпен онлайн, страница по страница, с висока резолюция.

Проф. Полефейс, основоположник на компютърното 3D зрение, се присъединява към INSAIT

Проф. Полефейс, основоположник на компютърното 3D зрение, се присъединява към INSAIT

Неговите разработки стоят зад редица световни технологични постижения - от първия автономен дрон, навигиран чрез компютърно зрение, през Google Project Tango и технологиите с добавена реалност в Google Maps Live View, до Microsoft HoloLens 2 - една от водещите платформи за смесена реалност

Коментари (0)