25 Февруари, 2026

В Германия арестуваха мъж по обвинение, че е управлявал дрон до летището във Франкфурт

В Германия арестуваха мъж по обвинение, че е управлявал дрон до летището във Франкфурт

Снимка: архив - EPA/BGNES

Федералната полиция разполага със система за засичане на дронове на летището във Франкфурт, но пилоти и шофьори често съобщават за подобни летящи обекти.

Германската полиция потвърди нов инцидент с дрон, при който е бил арестуван мъж, заподозрян, че е управлявал устройството в близост до летището във Франкфурт, съобщи БТА с позоваване на Ройтерс. 

Случаят е станал вчера сутринта, в същия ден, когато сигнал за дронове над летището в Мюнхен предизвика сериозна тревога за сигурността и доведе до временно прекъсване на полетите.

На летище Франкфурт, което е най-голямото в Германия, не се е наложило полетите да се отменят, тъй като дронът е бил обезвреден бързо в забранената за летене зона, съобщи говорител на полицията пред ДПА. 

По думите му няма данни 41-годишният задържан да има връзка с Русия. Срещу него е започната административна процедура, а той може да бъде глобен.

"Не е необичайно частни дронове да летят незаконно над затвори, летища или военни обекти, за да правят забранени снимки", добави говорителят.

Федералната полиция разполага със система за засичане на дронове на летището във Франкфурт, но пилоти и шофьори често съобщават за подобни летящи обекти в района.

След последните два последователни инцидента с дронове над летището в Мюнхен, германските власти обсъждат мерки за подобряване на сигурността по летищата в страната.

Сподели:

Коментари (0)

Мир между Украйна и Русия до 4 юли? Зеленски коментира новия краен срок на Тръмп

Мир между Украйна и Русия до 4 юли? Зеленски коментира новия краен срок на Тръмп

Президентът на страната, жертва на руската агресия, коментира съобщенията, че Съединените щати целят да прекратят войната до 4 юли, деня на 250-годишнината от независимостта на САЩ

САЩ гласуваха с “въздържал се” резолюцията на ООН за мира в Украйна

САЩ гласуваха с “въздържал се” резолюцията на ООН за мира в Украйна

С документа се призовава за незабавно и безусловно примирие и "всеобхватен, справедлив и устойчив мир"

Макрон прие оставката на управителя на Лувъра

Макрон прие оставката на управителя на Лувъра

Де Кар беше под нарастващ натиск след обира в края на 2025 г., при който посред бял ден бяха откраднати френски кралски бижута на стойност около 100 милиона долара