Бившият началник на 5-то управление в македонската Агенция за разузнаване и сигурност Горан Груевски и неговият служител Никола Бошковски, обвинени за незаконно подслушване и унищожаването на специална апаратура и записи по разследванията „Твърдина" и „Таргет", не са открити от полицията, изпратена да ги задържи, предават македонските медии.
Искането на Специализираната прокуратура за постоянно задържане на Груевски и Бошковски беше потвърдено от Апелативния съд на 17 юли 2017 г. и от Върховния съд на 25 юли 2017 г.
Според македонското законодателство обжалването на мярката за неотклонение не спира нейното изпълнение и полицията е получила разпореждане да задържи ключовите обвиняеми, за да не се укрият.
Късно снощи Груевски и Бошковски не са открити на посочените от тях адреси.
Бившият началник на 5-то управление Горан Груевски беше обвинен в масово незаконно подслушване и в унищожаването на специализирана апаратура и на записи, заедно с бившия министър на вътрешните работи Гордана Янкуловска.
След избухването на скандала с подслушването, за да се избегне търсенето на аналогия с фамилията на бившия премиер Никола Груевски, медиите на ВМРО-ДПМНЕ започнаха да изписват името на бившия началник на подслушването като Горан Груйовски.
На 1 май 2014 г. Горан Груевски е защитил докторантура на тема „Злоупотреба с особени мерки".
По повод неуспешния опит за задържане електронното издание „Плюс Инфо" съобщава, че „Груйовски и Бошковски избягаха?", като МВР засега не потвърждава информацията.
Според „Либертас" двамата са избягали и полицаите от звеното Алфа не са открили обвиняемите, за да ги отведат в следствения арест.
Македонският „Фокус" пише, че полицията е влязла в дома на Груйовски, но не го е открила.
„МКД" допълва информацията с това, че полицията продължава да издирва главните обвиняеми по делото с подслушването.
„Дойче веле" предава, че Груйовски и Бошковски са в неизвестност и са „забравили" у дома телефоните си.
Изданието „Сакам да кажам" смята, че вината за проваленото задържане носят съдиите, които са дали достатъчно време на бившите служители на службите да избягат.
Още от Свят
Израелската армия съобщи, че е ликвидиран командир на "Хамас" в Ливан
Напоследък е планирал терористични атаки, ръководени и финансирани от Иран
Защо срещата в Париж беше организирана толкова внезапно?
Днес европейски държавни и правителствени ръководители се срещат в Париж, за да обсъдят как да реагират на новия курс на САЩ и политическата риторика на американския президент Доналд Тръмп
Зеленски уговаря с президента на ОАЕ връщане на пленени украинци
Обединените арабски емирства имат съществена роля като посредник за връщането на пленени и задържани в Русия по време на войната украинци, сред които много деца