4 Февруари, 2026

Македонска фирма строила пътя, където изгоря автобусът-факла

Македонска фирма строила пътя, където изгоря автобусът-факла

Поради лошо качество той не бил сертифициран като магистрала - още преди 15 г. шофьори предупредили тогавашния транспортен министър Петър Мутафчиев, че пътят е опасен и въпрос на време е да стане голям инцидент.

Македонската фирма "Маврово " е изградила магистралата , където стана тежкият инцидент със загиналите 45 човека.

Още от преди 15 години стана ясно ,че този участък е с много лошо качество. Лоша настилка и меки мантинели. Светлоотражателите по тях , така наречените котешки очи ,не рефлектират на светлината на фаровете и е трудна ориентацията, особено на завоите. Виражите са с обратен наклон и събират вода .Винаги при дъжд стават локви и им опасност от аквапланинг. Затова и тази "магистрала" не е сертифицирана,като такава. На нея ограничението е 120 км. 

Още преди 15 г. шофьори предупредили тогавашния транспортен министър Петър Мутафчиев, че пътят е опасен и въпрос на време е да стане голям инцидент.

Сподели:

Коментари (0)

ДПС-НН: Служебният премиер не бива да е приближен до никоя партия

ДПС-НН: Служебният премиер не бива да е приближен до никоя партия

"Най-важната задача на служебния кабинет е да гарантира честни и прозрачни избори, които да доведат до доверие на българите в институциите и партиите."

СГС решава за регистрацията на АПС като партия до две седмици

СГС решава за регистрацията на АПС като партия до две седмици

През ноември миналата година, на Учредително събрание, формацията избра Ахмед Доган за почетен председател с оперативни функции

Йотова пред ДПС-НН: Президентът не носи отговорност за служебно правителство, тя е на парламента

Йотова пред ДПС-НН: Президентът не носи отговорност за служебно правителство, тя е на парламента

"След промените в Конституцията НС продължава да бъде постоянно действащ орган - как ще работи служебният кабинет зависи от политическата отговорност на НС“