22 Януари, 2026

Макрон: ЕС бързо да съобщи мнението си относно искането на Молдова за еврочленство

Макрон: ЕС бързо да съобщи мнението си относно искането на Молдова за еврочленство

Еманюел Макрон

Френският президент каза още, че рискът конфликтът между Украйна и Русия да се разпространи до други съседни страни не бива да се изключва
Президентът на Франция Еманюел Макрон заяви, че иска Европейският съюз бързо да съобщи становището си относно искането на Молдова за еврочленство, предаде Ройтерс. Макрон направи това изявление по време на среща с президента на Молдова Мая Санду в Париж. предаде БТА.

Френският президент каза още, че рискът конфликтът между Украйна и Русия да се разпространи до други съседни страни не бива да се изключва.

Нарастват опасенията, че Молдова може да бъде въвлечена в конфликта в Украйна, след като проруските сепаратисти в молдовския район Приднестровие упрекнаха Киев за стрелби, експлозии и навлизане на дронове през границата. Миналата седмица молдовският външен министър Нику Попеску заяви пред Ройтерс, че вътрешни елементи в проруския сепаратистки район се опитват да го дестабилизират и да породят напрежение в момент, в който страната полага усилия да се присъедини към ЕС.
Сподели:

Коментари (0)

Кийт Келог:  Украйна трябва да преживее зимата, за да получи предимство във войната

Кийт Келог: Украйна трябва да преживее зимата, за да получи предимство във войната

"Владимир Путин търси път как достойно да излезе от тази ситуация, защото разбира: тази война няма да я спечели“, заяви бившият специален пратеник на президента на САЩ

Тръмп с ново салто мортале: Няма да използвам сила срещу Дания, нито ще налагам мита заради Гренландия

Тръмп с ново салто мортале: Няма да използвам сила срещу Дания, нито ще налагам мита заради Гренландия

"Въз основа на една много продуктивна среща, която проведох с генералния секретар на НАТО Марк Рюте, ние оформихме рамката на бъдещо споразумение във връзка с Гренландия и, в действителност, с целия Арктически регион", заяви той

Председателят на Европейския съвет на фона на заплахите на Тръмп: Готови сме да се защитаваме 

Председателят на Европейския съвет на фона на заплахите на Тръмп: Готови сме да се защитаваме 

"Европейският съюз разполага със силата и инструментите за това“, увери Антониу Коща