24 Февруари, 2026

Макрон с нов рекорд на непопулярност

Макрон с нов рекорд на непопулярност

Еманюел Макрон

71 процента от французите имат отрицателно мнение за държавния глава

Рейтингът на френския президент Еманюел Макрон е спаднал с 12 процентни пункта през лятото, сочи допитване на института Одокса, цитирано от Франс прес.

Сега вече 71 процента от французите имат отрицателно мнение за държавния глава, който бие личния си рекорд по непопулярност в тази анкета, в която само 29 процента от запитаните го смятат за добър президент. Това е загуба от 12 процентни пункта спрямо предишното допитване от края на юни.

Макрон губи подкрепа във всички сектори на общественото мнение, сочи анкетата по поръчка на седмичното списание "Експрес", радио Франс ентер и регионалната преса.

Премиерът Едуар Филип губи 5 пункта и е с 35 процента подкрепа. 64 процента от запитаните са с отрицателно мнение за него.

Допитването на Одокса е извършено онлайн на 5 и 6 септември сред 1004 пълнолетни французи. Статистическото отклонение е от 1,4 до 3,1 пункта.
Сподели:

Коментари (0)

Мир между Украйна и Русия до 4 юли? Зеленски коментира новия краен срок на Тръмп

Мир между Украйна и Русия до 4 юли? Зеленски коментира новия краен срок на Тръмп

Президентът на страната, жертва на руската агресия, коментира съобщенията, че Съединените щати целят да прекратят войната до 4 юли, деня на 250-годишнината от независимостта на САЩ

САЩ гласуваха с “въздържал се” резолюцията на ООН за мира в Украйна

САЩ гласуваха с “въздържал се” резолюцията на ООН за мира в Украйна

С документа се призовава за незабавно и безусловно примирие и "всеобхватен, справедлив и устойчив мир"

Ескалация в Иран: Протестиращи се сблъскаха с лоялисти на режима

Ескалация в Иран: Протестиращи се сблъскаха с лоялисти на режима

Напрежението ескалира между антиправителствени активисти и проправителствени милиции, които се сблъскват в иранските университетски кампуси за четвърти пореден ден